Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Noskaidrots autovadītājs – lāča vajātājs

Ekrānšāviņš.

Dabas aizsardzības pārvaldei (pārvalde), pateicoties sabiedrības atsaucībai un sniegtajām ziņām, ir izdevies noskaidrot vainīgo par brūnā lāča (Ursos arctos) ilgstošu trenkšanu. Pēc saņemtās informācijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju ir fiksējusi pierādījumus veiktajam pārkāpumam, un ir uzsākta administratīvā lietvedība soda piemērošanai par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka saziņas vietnē Whatsapp daudzkārt tika pārpublicēts video, kurā redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši, braucot nopakaļ ar automašīnu, trenc pusaugu lāci pa meža ceļu. Lai gan sākotnēji pārvaldes speciālisti lēsa, ka norises vieta ir pierobežā, tomēr izrādījās, ka lācis vajāts Lubāna mitrāja tuvumā.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

“Mēs izsakām visdziļāko pateicību visiem, kas nepalika vienaldzīgi un ziņoja par iespējamo pārkāpēju vai pārkāpuma vietu. Ceru, kā šādas mācību stundas mums visiem kā sabiedrībai ļaus kļūt kompetentākiem un iecietīgākiem pret savvaļas dzīvniekiem,” pauž pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode, piebilstot, ka “cilvēku saimnieciskās darbības rezultātā jau ir būtiski samazinātas dzīvotnes dažādām savvaļas sugām. Līdz ar to ne tikai tīša, bet arī netīša tikšanās ar savvaļas dzīvniekiem ir neizbēgama. Svarīgi mums saprast, ka savvaļa ir šo dzīvnieku mājvieta, un apzināta to traucēšana viņu mājvietā nav pieļaujama”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brūnais lācis Ursos arctos ir aizsargājama suga gan Latvijā, gan Eiropā un saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu vainīgā persona var saņemt naudas sodu līdz 700 eiro.

Valsts bioloģiskās daudzveidības monitoringa dati rāda, ka pēdējos gados lāču skaits pieaug visā Baltijas populācijā, tas nozīmē, ka vairāk lāču ienāk Latvijā un daļa no tiem paliek te uz dzīvi. Senāk galvenais iemesls lāču skaita samazinājumam un izzušanai bija medības. Tā kā tagad tās Latvijā nav atļautas un Igaunijas pierobežā tās ilgstoši bija ierobežotas, lāču populācija atjaunojas. Saskaņā ar aktuālajiem monitoringa datiem Latvijā savvaļā sastopami apmēram 60 lāči.

  • Elīna Ezeriņa, Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

  1. Pienakusii laiki ne colvekiem liek mieru ne dzivniekiem..ak manu milo laciti kepainit cik tev latvijaa hedrosa dzive…vaja tevi pat nosauj..cik cilveki ir kluvusi launi.. paldies labiem cilvekiem..bet vajatajam sodu vajadzeja bargaku.

    5
    4
  2. Ka man patik laci..es gribetu dzivot mezaa mazaa naminaa kopaa ar laci..mes kopa ietu ogaas seenes vasaraa..vins mani sargatu..rudenii kad man’s kepainititis taisitos uz ziemss miegu kada alaa..es dots vinam liidz es pieglaustos vina kazocinam un mes abi iemigtu ziemas miegaa.liidz siltie saukes stari pavasarii mus pamodinatu..

    4
    3
  3. Būtu lāci apbraucis, tad liktu sodu par bīstamu apdzīšanu un agresīvu braukšanu! 😂

    5
    9
  4. Vispar man site negative zinu portal apnikusi..man patik zurnals Santa.. Zel ka tur nevar komentet.

    2
    6
  5. Vajag bargaku sodu

    Kas par mulķiigām, neko neiemācis

    Jāsoda nežēlīgi, lai rētas paliek par atmiņām par nodarīto

    6
    3
  6. Kauna nav ,sodu vaditaja tiesibas anulet uz kadu gadu,lai pastaiga kajam.

    5
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.