Šī gada pavasarī atklājās, ka no Vecgulbenes muižas manēžas sienas pazudusi Vecgulbenes atbrīvošanai 1919.gadā veltītā piemiņas plāksne, ko atklāja 2008.gada 11.novembrī Lāčplēša dienas svinību laikā.
Laikrakstā “Dzirkstele” 2024. gada 4.jūnija Nr. 42 (9005) par to bija publicēts raksts “Gulbenē pazūd piemiņas zīme”. (Lasi šeit)
25.jūnijā vērsos Gulbenes novada pašvaldībā ar iesniegumu, lūdzot sniegt pašvaldības vērtējumu un skaidrojumu šai situācijai.
3.jūlijā saņēmu oficiālu, novada izpilddirektores parakstītu, pašvaldības atbildi, ar kuras saturu “Dzirksteles” lasītāji tika iepazīstināti 16.jūlija numurā. Vēlos atgādināt atbildes būtiskāko sadaļu: “Informējam, ka iesniegumā minētā piemiņas plāksne tika uzstādīta privātīpašumā esošajā ēkā. Sazinoties ar šīs ēkas īpašnieku, pašvaldība noskaidroja, ka iesniegumā minētā piemiņas plāksne tika noņemta, jo īpašnieks plāno veikt ēkas fasādes remontdarbus. Pabeidzot remontdarbus, ēkas īpašnieks piemiņas plāksni novietos tai paredzētajā vietā. Plānotais remontdarbu paveikšanas termiņš – 2024. gada rudens.”
Saskaņā ar pašvaldības atbildi atlika tikai pacietīgi gaidīt rudeni… Nu jau aiz muguras 11.novembris – Lāčplēša diena, pagājis 18.novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena un sācies decembris, bet mūsu pilsētas atbrīvošanai veltītā piemiņas plāksne tā arī nav redzama.
Izmantojot laikraksta starpniecību, vēlreiz vēlos uzdot novada pašvaldībai jautājumu: kur patlaban atrodas piemiņas plāksne un kad tā atgriezīsies savā vietā? Ja pašvaldībai ir cits nodoms, kā atgādināt šo mūsu pilsētai svarīgo notikumu, būtu labi to uzzināt. Sakarā ar to, ka jautājumu uzdodu laikrakstā, pašvaldības atbildi labprāt saņemtu ar “Dzirksteles” starpniecību, lai ar to nepastarpināti varētu iepazīties pēc iespējas vairāk novada iedzīvotāju.
— Juris Zeibārts
Sūnu ciemā pazaudētais ir jāmeklē sūnās, bet, tā kā sūnas aizņem lielu daļu teritorijas, atrast plāksni nav lielu cerību.
Paldies par neatlaidību. Arī es vēlos zināt.
Kas tad nu? Kāzu ģenerālis pat plāksnīti nevar atrast?