Gulbenē, Tilta ielā, 7.martā iedzīvotāji cēla trauksmi par nelāgu aromātu sakarā ar kanalizācijas notekūdeņu noplūdi. Uz notikuma vietu ieradās gan pašvaldības policija, gan pilsētas pārvaldes pārstāvji. “Dzirkstelei” iedzīvotāji sūdzējās, ka šādu situāciju Tilta ielā novēro ne jau pirmo reizi.
Pašvaldības policijas vecākā inspektore Marika Andža “Dzirkstelei” teica – tika uzmeklēts īpašuma saimnieks, kurš apstiprināja, ka īpašumā esošajā decentralizētās kanalizācijas sistēmā ir izveidojusies avārijas situācija – kanalizācijas notekūdeņi plūstot garām caurulei. Īpašnieks informēja, ka ir sazinājies ar SIA “Gulbenes Energo Serviss”, pieteikta nepieciešamība pēc pakalpojuma sniegšanas. Solīts piestādīt rēķinu, pēc kura apmaksāšanas SIA “Gulbenes Energo Serviss” atbraukšot un izsūknēšot.
Pašvaldības policija sakarā ar konstatēto kanalizācijas notekūdeņu noplūdes faktu Tilta ielā ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību. M.Andža teica – tālāk tiks noskaidrots, vai tiek no konkrētā privātīpašuma reizi gadā izvesti kanalizācijas notekūdeņi un nosēdumi, kā to paredz pašvaldības saistošie noteikumi. Pēc informācijas šajā sakarā policija taujās SIA “Gulbenes Energo Serviss”. Situāciju izvērtēs un par iespējamās soda naudas apmēru lems pašvaldības administratīvo pārkāpumu komisija, kuru vada novada pašvaldības Juridiskās un personālvadības nodaļas vecākā juriste Laima Priedeslaipa. Komisijā darbojas pavisam četri cilvēki, kā arī sekretāra pienākumu pildītājs.
Kas jāzina decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem Gulbenes novada pašvaldības teritorijā?
* Septiķiem minimālo notekūdeņu un nosēdumu izvešanas biežumu nosaka ne retāk kā vienu reizi gadā, izvedot vismaz 50 procentus no tā darba tilpuma.
* Notekūdeņu krājtvertnes notekūdeņu un nosēdumu izvešanas biežumu nosaka ne retāk kā divas reizes gadā.
* Par saistošo noteikumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu: fiziskajai personai – no 10 līdz 150 eiro, juridiskajai personai – no 10 līdz 1400 eiro.
* Administratīvo pārkāpumu lietas par šo saistošo noteikumu pārkāpumiem izskata Gulbenes novada pašvaldības administratīvā komisija.
Avots: Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par decentralizētas kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu un uzskaites kārtību Gulbenes pilsētā un Gulbenes novada ciemu teritorijās”
Termini
* Septiķis – tvertne, kas sadalītas divās vai vairāk kamerās un darbojas pēc daļiņu nosēšanās principa.
* Decentralizētās kanalizācijas sistēma – notekūdeņu attīrīšanas iekārta, kas attīrītos notekūdeņus novada vidē, un tās jauda ir mazāka par 5 kubikmetriem diennaktī.
* Notekūdeņu krājtvertne – jebkurš rezervuārs, nosēdaka (var būt vairākas) vai izsmeļamā bedre, pārvietojamā tualete, sausā tualete, kurā uzkrājas neattīrīti notekūdeņi, septisko tvertņu dūņas vai kanalizācijas sistēmu atkritumi.
Avots: MK noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu
Pārvaldes “speciālistiem” viss pie kājas! Ja ar degunu nepabakstīs noplūdē, tad paši neko neredzēs.
Ielas tika izrakņātas un pilsētā izveidota ūdens apgādes un kanalizācijas sistēma. Kāpēc mājām neliek tām pieslēgties?
Uz Tilta ielas NAV KUR pieslēgties, gudriniek!
Tilta iela ir viena no tām ielām, kuru “neizrakņāja” un NEizveidoja ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu. Pirms runā, varbūt painteresējies!!!?
Un visas citas ielas ir pieslēgušās? Ir pat tādi, kuri vienkārši laiž grāvī.
Nebūt pārvaldes speciālistiem ir jāseko noplūdēm. Mājas īpašniekam jāseko līdzi, kas notiek ar kanalizāciju un jāpiesaka izsūknēšana. Sākotnējā projektā bija , lai Tilta ielā tiktu izveidota ūdens apgādes un kanalizācijas sistēma, bet tad tika novirzīts uz Šķieneru, Stāķu pusi. Ir iespēja izbūvēt, kas izmaksu ziņā ir lētāk, vairākas nosēdakas un būs mazāk problēmu. Viss ir saistīts ar finansēm.
Nu ziniet! Gāzt savu kanalizāciju tieši uz ielas, tā jau ir klaja bezkaunība un lai policija tiek galā ar šiem “gudriniekiem”. Lai soda pēc pilnas programmas!
Kanalizācijas noplūde šajā mājā nav pirmo reizi, tas ir ilgstoši, bet kā jau minēju viss atkarīgs no mājas īpašnieka un viņa godaprāta, lai īstiem vārdiem nosaucot- nesmirdētu. Izsūknēšana vienmēr ir pieejama, tikai jāpiesaka un jāveic apmaksa.Tāpat mājas īpašniekam jāseko līdzi, lai dzīvžogs būtu apgriezts un zāle nopļauta.Vieniem vardiem sakot- sakoptība sev un lai netraucētu apkārtējiem. Tā lūk !
Man ari vis gravi iet.