Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Seniore nevar atgūt uz godavārda aizdoto naudu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva

“MAIJĀ BIJUŠAJAM KAIMIŅAM Jurijam aizdevu 200 eiro. Viņš ļoti lūdza. It kā, lai nokārtotu ķibeles ar automašīnu. Svēti solīja atdot visu summu līdz novembrim. Ir atdevis 50 eiro. Tagad – izvairās. Nav vairs sazvanāms, jo nomainījis tālruņa numuru. Pēdējais, ko no viņa esmu dzirdējusi, ka es nevarot pierādīt, ka vispār viņam esmu aizdevusi 200 eiro, jo man nav liecinieku. Devu taču uz godavārda, nekādu parakstu pretī neprasīju,” “Dzirkstelei” stāsta gulbeniete Ārija Castrova, kurai ir 83 gadi. Viņa piebilst, ka ir bijusi šīs savas bēdas sūdzēt un palīdzību meklēt gan pašvaldības, gan Valsts policijā, gan tiesā. “Sajūta – kā nopērtai. Rokas nolaist negribas,” teic Ā.Castrova.

“Dzirkstele” lūdza šo situāciju komentēt Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecāko speciālisti Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos Zani Vaskāni. Viņa teica: “Valsts policijā līdz šim nav reģistrēts konkrēts Ā.Castrovas iesniegums par minēto gadījumu, taču vēlamies dalīties ar ieteikumiem un paskaidrojumiem, kas varētu palīdzēt gan konkrētajā situācijā, gan citos līdzīgos gadījumos. Par juridisko risinājumu. Lai gan bez rakstiskas vienošanās vai liecinieku klātbūtnes pierādīt aizdevuma faktu tiesiskā ceļā ir sarežģīti, tas nav pilnīgi neiespējami. Policija aicina kundzi konsultēties ar juristu vai tiesu izpildītāju, lai izvērtētu iespēju vērsties tiesā ar prasību, pamatojoties uz pieejamo pierādījumu bāzi un liecībām, piemēram, telefona sarunām vai ziņām (ja tādas saglabājušās). Par nākotnes drošību. Lai izvairītos no līdzīgām situācijām nākotnē, Valsts policija aicina vienmēr slēgt rakstisku aizdevuma līgumu, pat starp draugiem vai kaimiņiem. Tas ir vienkāršs veids, kā juridiski nodrošināt aizdevuma pierādījumus. Tāpat svarīgi arī apdomāt aizdevuma riskus, īpaši gadījumos, kad aizdevums var būtiski ietekmēt personas finansiālo situāciju. Būtiski arī pirms lēmuma pieņemšanas (aizdot kādam naudu – red.) konsultēties ar uzticamiem ģimenes locekļiem vai draugiem, lai izvairītos no lēmumiem emocionālā spiediena vai steigas ietekmē. Runājot par senioru drošību, seniori diemžēl bieži kļūst par negodprātīgu cilvēku mērķi, jo nereti rīkojas ar uzticību un labticību. Policija regulāri rīko informatīvas kampaņas un izglītojošus pasākumus, lai aicinātu seniorus būt piesardzīgiem un ziņot par jebkādiem aizdomīgiem vai negodīgiem gadījumiem.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Līdz gadu mijai parāds jāatdod. Nevajag bojāt ģumenes nāksmā gada karmu. Vecu cilvēku vazāt aiz deguna – tas godu nedara.

    12
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.