Jauns vai mazlietots auto? Bieži sastopams jautājums, kas vienmēr rada spraigas diskusijas un strīdus, jo mazlietota auto iegāde apvīta ar dažādiem mītiem. Neskatoties uz to, ka vairumā gadījumu mīti ir nepatiesi, daudzi vēl joprojām tiem tic un kategoriski izvairās no mazlietotiem auto. Kliedēsim šos mītus kopā – lūk, 5 izplatītākie mīti par mazlietota auto iegādi!
Mazlietotam auto strauji zūd vērtība
Ikviens auto ar laiku zaudē savu vērtību, tomēr uzskats, ka mazlietotam auto strauji zūd vērtība, ir aplams – tieši jauniem auto strauji zūd vērtība. Aptuveni trešā daļa vērtības tiek pazaudēta, līdz ko jauns auto izbrauc no salona. Vērtība, protams, atkarīga no konkrētā auto modeļa un funkcijām, tomēr, ja mazlietots auto tiek regulāri un kārtīgi aprūpēts, tā vērtība krītas lēni.
Galu galā – svarīgāks par auto vecumu ir auto tehniskais un vizuālais stāvoklis! Ja Jums būtu jāizvēlas starp auto, kas ražots pirms pieciem gadiem, taču uzturēts pavirši un auto, kas ražots pirms septiņiem gadiem, taču ir ļoti labā tehniskā un vizuālā stāvoklī, Jūs, visticamāk, izvēlētos otro variantu.
Mazlietots auto bieži plīst
Pirmkārt un galvenokārt, tas, cik bieži plīst auto, atkarīgs no saimnieka attieksmes un braukšanas paradumiem – vai auto tiek izmantots saudzīgi, vai tiek laicīgi veiktas visas nepieciešamās pārbaudes, vai ik pa laikam tiek ieguldīts gan laiks, gan pūles, gan finanses. Otrkārt – auto lietošanas mērķis. Ja auto tiek izmantots vien īsiem ikdienas pārbraucieniem, tas noteikti būs labākā tehniskā stāvoklī nekā tad, ja auto tiek izmantots darba vajadzībām. Mūsdienās internetā pieejami dažādi apskati par to, kuriem auto tehniskas problēmas rodas visbiežāk.
Mazlietota auto vēsture nav zināma
Pastāv uzskats, ka mazlietota auto iegāde ir kā laimes spēle, jo nav zināms nekas par auto vēsturi. Par laimi, mūsdienās visu svarīgāko informāciju par auto vēsturi iespējams atrast internetā gan bezmaksas, gan maksas resursos.
Ātrākais un vienkāršākais veids, kā noskaidrot auto vēsturi – izmantojot auto reģistrācijas numuru un ievadot to CSDD sadaļā ‘’Tehniskās apskates dati’’. Šajā sadaļā var redzēt tehniskos datus, bremžu vērtējumu, nobraukuma vēsturi, kā arī transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli. Ja ir vēlme apskatīt detalizētākus datus par auto, var izmantot maksas resursus, kā piemēram AutoDNA, kur redzams, piemēram, cik ceļu satiksmes negadījumos cietis auto un kādi bojājumi tam nodarīti.
Tomēr, lai arī auto vēstures datubāzes ir ļoti vērtīgas, nevajadzētu paļauties vien uz tām. Ja esat nolēmis iegādāties mazlietotu auto, lieliska doma ir veikt auto diagnostiku uzticamā auto servisā vai tehniskās apskates stacijā – tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem!
Mazlietots auto nav uzticams
Cilvēki pārdod auto dažādu iemeslu dēļ, tādēļ nevajadzētu uzreiz pieņemt, ka mazlietots auto nav uzticams. Daudzi mazlietoti auto ir teju vai ideālā stāvoklī! Ja mazlietotam auto nav būtisku bojājumu, kad to iegādājaties, laika gaitā, iespējams, tas neprasīs vairāk uzmanības kā jauns auto. Turklāt, pretēji populārajam uzskatam, nevajadzētu baidīties no liela nobraukuma, jo tas ir viens no svarīgākajiem rādītājiem, kas liecina par auto uzticamību.
Centieties nesaistīt lielu nobraukumu ar pamatīgu nolietojumu – ja mazlietots auto regulāri un kārtīgi aprūpēts un veicis lielus attālumus, visticamāk, arī remontiem nevajadzēs veltīt pamatīgas finanses.
Mazlietots auto nav drošs
Vienīgie auto, kuriem, iespējams, nav mūsdienīgu drošības funkciju, kā piemēram gaisa spilveni vai ABS, ir vintage modeļi, kas ir gadu desmitiem veci. Gandrīz visiem mazlietotiem auto ir tādas pašas drošības funkcijas kā jauniem auto! Mūsdienās regulāri tiek veikti arī dažādi auto drošības testi, kuros tiek pārbaudīta auto izturība trieciena rezultātā – ja šaubāties par izvēlētā mazlietotā auto drošību, izmantojiet vietni Youtube, lai apskatītu konkrētā modeļa drošības testu!
Esat noskatījis lielisku mazlietotu auto, taču pašreiz tam trūkst finanses? Iespējams, var noderēt kredīts internetā automašīnas iegādei no Ferratum.lv, tomēr atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ izvērtējiet, vai varēsiet kredītu godprātīgi atmaksāt. Ņemiet vērā, ka ar auto iegādi izmaksas nebeidzas –transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, apdrošināšana mašīnai, ikgadējā tehniskā apskate, stāvvietas un citi izdevumi.