Ceturtdiena, 12. marts
Aija, Aiva, Aivis
weather-icon
+6° C, vējš 1.99 m/s, D vēja virziens

Gulbenē – karstuma rekords

7.augustā ātrā palīdzība tika izsaukta kādam 50 gadus vecam gulbenietim, kurš ilgstoši bija strādājis uz jumta un pārkarsis saulē. Viņš tika nogādāts Balvu slimnīcā.
Ceturtdien, 6.augustā, Gulbenē piedzīvots karstuma rekords šajā mēnesī – 31,1 grāds. Iepriekšējais bija fiksēts 1994.gadā, kad šajā dienā bija 30,6 grādi, informē ziņu aģentūra “Leta”.
Vidzemē šajā dienā ātrās palīdzības mediķi palīdzību snieguši saulē pārkarsušiem cilvēkiem piecos gadījumos. “Gulbenē gan nebija jāpalīdz nevienam, ātrā palīdzība tika saukt uz Cēsīm, Smilteni, Kauguriem, Valmieru. Visi pacienti tika nogādāti slimnīcā. No šiem pacientiem divi bija cilvēki, kuriem ir vairāk nekā 80 gadu. Tā gadījies, ilgstoši uzturoties saulē dārzā. Pēc tam cilvēks krīt no kājām nost, jo ir vēl citas veselības problēmas,” “Dzirkstelei” saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Brač­ka. Viņa uzsver, ka karstajā laikā cilvēkiem ir jāizvērtē savas spējas. Veciem cilvēkiem labāk vispār atklātā saulē neatrasties. Ja tomēr jāiet ārā, obligāti jālieto galvassega.
Turpinoties karstajam laikam, Slimību profilakses un kontroles centra veselības veicināšanas speciālisti aicina atcerēties padzerties tīru, negāzētu ūdeni. Tas jādara ne tikai tad, kad slāpst, bet regulāri dienas gaitā. ◆

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.