Madonā no 18. līdz 20.jūlijam notiks katoļu baznīcas organizētās Jauniešu dienas. Tās, kā iecerēts, pulcinās līdz 3000 dalībnieku no visas Latvijas – ticīgos un tos, kas vēl tikai meklē ceļu pie Dieva.
Madonā no 18. līdz 20.jūlijam notiks katoļu baznīcas organizētās Jauniešu dienas. Tās, kā iecerēts, pulcinās līdz 3000 dalībnieku no visas Latvijas – ticīgos un tos, kas vēl tikai meklē ceļu pie Dieva.
Madonas domes un rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters informē, ka pilsētas dome šā pasākuma rīkošanai jau piešķīrusi 500 latus. Arī rajona padomē 6.jūnijā lems par tikpat liela finansējuma piešķiršanu. “Tas būs emocionāls un garīgi vērtīgs pasākums. Tāds pirms diviem gadiem ir noticis Aglonā,” saka A.Ceļapīters.
Madonas katoļu draudzes priesteris Rihards Rasnacis informē, ka tuvāku informāciju par gaidāmo pasākumu ikviens interesents var gūt internetā (www.catholic.lv/jd/).
R.Rasnacis klāsta, ka pasākuma organizatori bija izsludinājuši konkursu Jauniešu dienu himnai un logo. “Konkurss jau ir noslēdzies, bet vēl nav rezumēts,” saka viņš.
Paredzams, ka Jauniešu dienās Madonā galvenā darbošanās notiks Madonas brīvdabas estrādē. Būs arī darbs interesentu grupās, pulcējoties dažādās pilsētas vietās – baznīcās, kultūras namā, skolās, kinoteātrī, muzejā.
“Mēs nešķirojam dalībniekus. Piedalīties varēs arī tie, kas vēl tikai meklē ceļu pie Dieva. Varēs iepazīties ar baznīcu un tās institūcijām, pētīt psalmus, uzzināt par draudžu mājas lapu izveidi internetā. Sestdienā būs lielais koncerts, uz to brīvi varēs nākt ikviens,” saka R.Rasnacis. Pasākuma laikā jaunieši varēs iepazīties ar kristīgajiem mūziķiem, māksliniekiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem.
Otro reizi Latvijā, atbildot pāvesta Jāņa Pāvila II aicinājumam, organizē Jauniešu dienas. To mērķis ir pulcināt 14 līdz 35 gadus vecus cilvēkus, izjust baznīcas vienotību savstarpējā draudzībā, kopīgi nodoties lūgšanām un dalīties ticības pieredzē, apliecināt un vēstīt jaunatnei par Jēzu Kristu.