Pasaules galvenais Santa Klauss no Lapzemes Latvijā viesosies no 2. līdz 5.decembrim. 28.novembrī rīkotajā Latvijas Santa Klausu reģistrēšanas akcijā pieteicās gandrīz 50 vietējie Ziemassvētku vecīši.
Pasaules galvenais Santa Klauss no Lapzemes Latvijā viesosies no 2. līdz 5.decembrim.
28.novembrī rīkotajā Latvijas Santa Klausu reģistrēšanas akcijā pieteicās gandrīz 50 vietējie Ziemassvētku vecīši, kas ir gatavi kopā ar Lapzemes Santa Klausu doties svētku parādē. Divpadsmit no viņiem saņems sertifikātus, kas apliecinās viņu ilggadējo stāžu šajā amatā.
Apbalvošanas ceremonija notiks 2.decembrī Ziemassvētku parādes laikā Doma laukumā. Santa Klausa vizītei ir dots nosaukums “Svētku laiks ar Santa Klausu no Lapzemes”, un tai Latvijā ir oficiāls raksturs – viņš ar savu galmu tiks pieņemts pēc protokola gan Valsts prezidentes pilī, gan Rīgas domē, Somijas vēstniecībā un citur. Tomēr Ziemassvētku simbola galvenā misija ir atklāt gada gaišāko svētku gaidīšanas periodu. Viņš nolēmis pārliecināties, vai Latvija ir gatava tam, lai svinētu Ziemassvētkus un Jauno gadu. Pasākuma dalībnieku parāde dosies uz Doma laukumu, kur oriģinālais Ziemassvētku vecītis oficiāli atklās Ziemassvētku svinēšanas sākumu. Par godu šim pasākumam notiks svētku koncerts, tiks dalītas daudzas dāvanas bērniem, kā arī rīkota uguņošana.