Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns piektdien ieradās darba vizītē Alūksnes ģimnāzijā, sākumskolā un Liepnas internātskolā. Viņš tikās ar pašvaldību deputātiem, pedagogiem un vecākiem.
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns piektdien ieradās darba vizītē Alūksnes ģimnāzijā, sākumskolā un Liepnas internātskolā. Viņš tikās ar pašvaldību deputātiem, pedagogiem un vecākiem.
“Liepnas internātskolā šajā mācību gadā ir par trim klasēm mazāk, tāpēc trīs audzinātāji zaudēja darbu. Izmaiņas radīja ministrijas prasība, kas palielina audzēkņu skaitu klasē. Aicinājām ņemt vērā, ka internātskolā 90 procenti bērnu ir no nelabvēlīgām ģimenēm,” laikrakstam stāsta Liepnas internātskolas direktore Elīna Knausa.
K.Greiškalns uzskata, ka vairums internātskolu audzēkņu ir tādi paši kā vispārizglītojošās mācību iestādēs, kur arī nemācās “eņģeļi”. Tāpēc prasības klašu komplektēšanā ir un paliks vienādas. Tas nozīmē, ka ir vajadzīgi 35 bērni, lai veidotu “a” un “b” klasi. Ministrs apņēmās noskaidrot, cik pamatots ir aizbildņu maksas lielums par bērnu ēdināšanu internātskolā. “No 1.septembra aizbildņiem ir jāmaksā 24 lati mēnesī. Taču ir gadījumi, kad nepietiek ar valsts piešķirto uzturnaudu un nākas izmantot daļu no apgādnieka zaudējuma pensijas, ko saņem bāreņi. Un tas ir bērnu tiesību pārkāpums,” norāda E.Knausa.
Liepnas internātskolā ir dārzkopības pulciņš. Ziemas mēnešos audzēkņi apgūst teoriju, bet pavasarī un rudenī strādā skolas dārzā un apgūst darba iemaņas. “Mūsu bērniem ir grūtāk mācīties, bet viņi ir strādīgi. Ministrs iesaka audzēkņiem apgūt programmu, kas dotu iespēju izsniegt apliecību par mājsaimnieku specialitātes apguvi,” akcentē direktore. K.Greiškalns domā, ka audzēkņi vasarā varētu strādāt zemnieku saimniecībās, pelnīt savām un internātskolas vajadzībām. Viņš cer, ka līdz 2004.
gadam palielināsies pašvaldību budžets un tās varēs finansēt internātskolu saimniecisko darbību.