Lietainajā un drēgnajā nedēļas nogalē Talsos notika šīs sezonas Latvijas čempionāta autorallijā posms “Talsi 2004”.
Lietainajā un drēgnajā nedēļas nogalē Talsos notika šīs sezonas Latvijas čempionāta autorallijā posms “Talsi 2004”. Gulbenieši Viesturs Tilgass un Didzis Putniņš R2000 klasē izcīnīja uzvaru.
Uz starta stājās 61 ekipāža, bet finišu sasniedza tikai 33, jo divas mašīnas cieta avārijā, bet 26 braucējus pievīla tehnika. Divu dienu sacensībās sportistiem nācās mērot vairāk nekā 300 kilometrus, no tiem gandrīz 123 kilometrus – ātrumsacensību režīmā.
R2000 klasē startēja 12 ekipāžas. “Trase bija ļoti smaga un sarežģīta – akmeņaina. Garākais ātrumposms bija 34 kilometri, nācās braukt pat pa pļavām un mežiem, bija daudz tramplīnu. Tas, ka 28 ekipāžas nefinišēja, pierāda, cik smagi bija braukšanas apstākļi,” saka V.Tilgass.
Sportisti stāsta, ka pēc pirmās dienas sacensībām bijuši minūti un 20 sekundes priekšā tuvākajam sekotājam, tādēļ otrajā diena brauca, lai saudzētu mašīnu. Beidzamajos ātrumposmos nācās “paskriet”, jo konkurenti sāka mīt uz papēžiem. Pēc šīm sacensībām arī mašīna “Opel Ascona B” ir remontējama.
“Pirmās dienas pēdējā posmā ar mašīnas sānu paspējām ieskriet apsē. Vainu dalījām uz pusēm, jo es braucu pārāk ātri, bet Didzis to nosauca par vēlu. Tomēr šis negadījums beidzās veiksmīgi, jo varējām turpināt cīņu,” saka V.Tilgass.
“Opel Ascona B” ir ražota 1977.gadā, tomēr īpašnieki atzīst, ka tā saglabājusi vien veco korpusu, pārējās detaļas nomainītas. Par pirmās vietas iegūšanu savā klasē autobraucēji saņēma kausu un šampanieti.
Nākamās sacensības abiem būs pēc trim nedēļām Cēsīs, kur notiks Latvijas čempionāta autorallijā ceturtais posms. “Pērn Cēsīs mums nepaveicās. Jau pirmajā ātrumposmā izstājāmies. Gribējām būt ātrāki par vēju, bet nācās vilties,” smej D.Putniņš. Viņi cer, ka šogad Cēsīs veiksies labāk.