Kopš darbojas jaunā autovadītāju pārkāpumu uzskaites punktu sistēma, valstī maksimālo punktu skaitu – 16 punktu – nopelnījuši četri autovadītāji (vienam autovadītājam braukšanas stāžs ir mazāks par diviem gadiem).
Kopš darbojas jaunā autovadītāju pārkāpumu uzskaites punktu sistēma, valstī maksimālo punktu skaitu – 16 punktu – nopelnījuši četri autovadītāji (vienam autovadītājam braukšanas stāžs ir mazāks par diviem gadiem).
“Gulbenes rajonā maksimālo soda punktu skaitu pagaidām neviens autobraucējs nav nopelnījis, tomēr ir daudz autovadītāju, kas pārkāpj noteikumus – brauc dzērumā, neievēro ceļa zīmes, nedod ceļu. Kopš 1.jūlija par dažādiem pārkāpumiem ir uzrakstīti
349 administratīvie protokoli, vairumā gadījumu par braukšanu bez autovadītāja apliecības vai automašīnas vadīšanu dzērumā,” stāsta Gulbenes rajona ceļu policijas priekšnieks Kārlis Kārkliņš, piebilstot, ka noteikumus samērā daudz pārkāpj tieši autobraucēji ar nelielu stāžu. Ilggadējie autovadītāji brauc uzmanīgāk.
Par soda punktu uzskaiti atbild Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), tomēr pašreiz nav iespējams konkrēti pateikt, cik Gulbenes rajona autobraucēji ir nopelnījuši soda punktus, ir zināms tikai kopējais pārkāpēju un soda punktu saņēmēju skaits valstī.
CSDD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Jānis Aizpors saka, ka dati par katru rajonu atsevišķi būs zināmi tikai nākamajā gadā.
Turpmāk soda punktus piešķirs arī par transportlīdzekļa vadīšanu bez attiecīgas kategorijas vadītāja apliecības, kā arī par transportlīdzekļa vadīšanu laikā, kad stājies spēkā transportlīdzekļa vadītāja apliecības izmantošanas aizliegums uz vienu gadu.
Šādi pārkāpjot noteikumus, transportlīdzekļa vadītājs saņems trīs pārkāpumu uzskaites punktus. Citos transportlīdzekļu vadīšanas apliecības izmantošanas aizlieguma gadījumos pārkāpumu uzskaites punktus nepiešķirs. Grozījumi pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos paredz papildināt arī pārkāpumu punktu uzskaites sistēmu.