“Pēdējā laikā kā lietavas, tā trauksme – dzīvoklī pa sienu tek ūdens! Bija doma, ka SIA “Gulbenes Energo Seviss” remontēs mājas ārsienu, bet remonts tika veikts tikai daļēji. Tieši pēc tā remonta manā dzīvoklī ir problēmas,” “Dzirkstelei” stāsta gulbeniete Lilija Dzenīte, kura dzīvo mājā Ābeļu ielā 5. Viņa sašutusi saka, ka nesaprot, par ko viņa maksā apsaimniekošanas naudu, ja netiek novērsta pamata problēma mājā.
Problēma nav risināta kopš padomju gadiem
L.Dzenīti nepārliecina atrunas par to, ka nelielai dzīvojamajai mājai ir grūti sakrāt naudu remontdarbu apmaksāšanai. “To es dzirdēju jau padomju gados, bet toreiz es mēnesī par dzīvokļa īri maksāju 4 rubļus. Tagad par apsaimniekošanu – 50 eiro un papildus vēl par remontu!” viņa saka.
SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns “Dzirkstelei” skaidro, ka Gulbenē māja Ābeļu ielā 5 visa pilnībā ir privatizēta. No iedzīvotājiem laikraksts noskaidroja, ka divstāvu mājā kopumā ir tikai trīs dzīvokļi, bet pirmajā stāvā atrodas frizētava un citi skaistumkopšanas pakalpojumi.
R.Korns teic – jāsaprot, ko vēlas mājas kopība, tāpēc vajadzētu sasaukt kopsapulci un īpašniekiem arī atnākt uz šo sapulci. R.Korns arī bilst, ka mājai ir sava pilnvarotā persona, sadarbībā ar kuru būtu arī pašiem iedzīvotājiem jārīkojas. Mājas kopība esot savākusi naudu ēkas vienas daļas remontam, bet, lai turpinātu darbus tālāk, pagaidām naudas nav.
Mājas Ābeļu ielā 5 dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona Sandis Vītols “Dzirkstelei” saka – L.Dzenītei ir pilnīga taisnība.
Sandis Vītols: vidusslāņa iedzīvotājs ir neaizsargāts
“Cik īstenībā nepasargāts pret apsaimniekotāju (SIA “Gulbenes Energo Serviss” – red.) ir daudzdzīvokļu mājā dzīvojošs vidusslāņa cilvēks! Maksāts tiek, bet, kad kaut kas notiek, pasaka: “Jums nav uzkrājuma. Naudas nav. Vienojieties par tūlītēju atmaksu.” Es ļoti labi saprotu L.Dzenīti. Viņa ir pensionāre. Viņai kopumā mēneša maksājums ir pāri 100 eiro,” saka S.Vītols.
Viņam pašam šajā mājā ir dzīvoklis, taču ikdienā S.Vītols dzīvo un strādā Rīgā. Uzņēmumā “Gulbenes Energo Serviss” viņš nereti saklausījis atsvabināt firmu no šīs mājas apsaimniekošanas rūpēm un uzņemties tās pašām individuāli. S.Vītols teic – viņš nožēlojot jau to vien, ka ir uzņēmies pilnvarotās personas pienākumus. L.Dzenītes pieminētais remonts mājā, ko veikusi SIA “Vidzemes Energo Serviss”, esot izmaksājusi 5000 eiro. S.Vītols brīnās par tik lielām izmaksām. Arī ar veikto darbu kvalitāti viņš nav īsti apmierināts. Saka – pagaidām nav vēl parakstīts akts par veikto. Viņš kritizē uzņēmuma cenas kopumā: “400 eiro gadā par dezinficēšanu kāpņu telpā. Latvijas valsts karoga izlikšana pie fasādes – 8 eiro. Par 10 minūšu darbu! Tās tāmes ir nežēlīgas!”
Situāciju Ābeļu ielā 5 S.Vītols rezumē tā: “Siena gāžas ārā, bet ne SIA “Gulbenes Energo Serviss” ir budžets, ne tiem cilvēkiem, kuri tur dzīvo, ir budžets.”
– Diāna Odumiņa
To ko stāsta Energo serviss ir absolūtas muļķības, remontēts netiek praktiski nekas. Tad kad vairs nav ko teikt, atbilde ir, mēs esam tikai naudas uzkrājēji. Absurds, sorry – mēs naudu paši varam krāt, mums nepieciešams adekvāti funkcionējošs apsaimniekotājs.
Vienā vārdā – sēžas. Māja sēžas. Ja vertikāla plaisa līdz zemei un pamatos, mājai kirdik bez nenormāliem ieguldījumiem. Analogus padomju brīnumus var redzēt Skolas ielas daudzstāvenēs. Stīpotas un ar mūra enkuriem. Ja guļ/stāv būve, tā vēl ļurkāsies. Ķieģelene agri vai vēlu sabruks. Viss dēļ jumta. Slapjš mūris agri vai vēlu salā plīsīs. Izeja – vai nu milzīgi ieguldījumi, vai arī smuki visu aizšpaktelēt un pārdot:)
Gadā GES maksāju ap 500 eiro, bet, ja vajag santehniķa pakalpojumu, par viņa atbraukšanu vien šogad cena kosmosā, tāpat par pakalpojumu. Gribi negribi, ja vajadzētu, nāktos meklēt privātpakalpojumu. Kādēļ APSAINIEKOŠANĀ nav iekļauti santehniķa darbs?
Tas ir tāpat kā ar ceļu.
Vecu ceļu vari lāpīt bet labāks nepaliks.
Vainu lej jaunu, vainu sadzīvo.