Otrdiena, 13. janvāris
Harijs, Ārijs, Āris, Aira
weather-icon
+-14° C, vējš 1.46 m/s, A-ZA vēja virziens

Seši gulbenieši dodas uz Kosovu

Latvijas 77 zemessargi un 22 karavīri, starp tiem seši gulbenieši 23.augustā uzsāka pildīt dienesta pienākumus Starptautiskajā miera nodrošināšanas operācijā Kosovā.

Latvijas 77 zemessargi un 22 karavīri, starp tiem seši gulbenieši – Gints Eislers, Uģis Kļaviņš, Edgars Kalniņš, Līga Kukuča, Aldis Bērziņš un Andrejs Vicups -, 23.augustā uzsāka pildīt dienesta pienākumus Starptautiskajā miera nodrošināšanas operācijā Kosovā.
“Šī ir pirmā reize, kad zemessargu vienība patstāvīgi darbosies starptautiskā operācijā ārpus Latvijas robežām,” saka 2. Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka.
Viņa izjautājusi dažus gulbeniešus zemessargus dažas dienas pirms došanās uz Kosovu pēc tam, kad viņi bija piedalījušies mācībās Dānijā.
Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargs Uģis Kļaviņš, atbildot uz jautājumu, kāpēc nolēmis doties misijā, teicis, ka viņam interesē militārās lietas un Dānijā sagatavošanās un apmācību process bijis interesants. “Man ir ar ko salīdzināt, jo esmu bijis Padomju armijā. Pārsvarā viss ir zināms, jo armija visur ir un paliek armija. Atšķirīga likās dāņu skautu jeb izlūku taktika, un tas arī ir interesanti,” saka viņš. U.Kļaviņš atzīst, ka, esot prom no mājām, visvairāk pietrūkst latvietim ierastā ēdiena – maizes, kartupeļu un zupas.
Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargs Edgars Kalniņš misijā pildīs ložmetējnieka – mediķa pienākumus. “Man patīk militārās lietas, pirms pusotra gada esmu atgriezies no obligātā militārā dienesta, tā ka nekas vēl nav aizmirsts. Visinteresantākais šķiet šaušana no mašīnas – tas ir pavisam kas jauns. Šis tas jauns arī medicīnas jomā. Protams, mums ir ko mācīties no dāņiem. Viņiem ir ļoti pozitīva iedzīvotāju attieksme pret militāristiem. Mēs mācību laikā drīkstējām iebraukt apdzīvotā vietā, pildot uzdevumu, varējām nobloķēt ceļu. Dāņi un arī citu valstu iedzīvotāji (šajā reģionā pie Ziemeļjūras ir ļoti daudz vācu tūristu, tika manīti arī franči) reaģē mierīgi, gaida, kad mēs beigsim pildīt uzdevumu un atbrīvosim ceļu,” piedzīvotajā dalās viņš. E.Kalniņš uz Kosovu dodas optimistiski noskaņots. “Domāju, ka tur nebūs tik traki kā Irākā. Zemessargi tiks galā ar uzticētajiem pienākumiem,” saka viņš.
Kosovā Latvijas rota ir iekļauta Dānijas bataljona sastāvā, taču tai būs atsevišķs atbildības rajons. Dienests ilgs aptuveni pusgadu. Kosovā Latvijas zemessargi un karavīri nomainīs Lietuvas rotu. Visi Latvijas rotas karavīri ir apguvuši četru mēnešu ilgu pirmsmisijas apmācību kursu un ir kvalitatīvi sagatavoti viņiem uzticēto uzdevumu veikšanai.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.