Otrdiena, 13. janvāris
Harijs, Ārijs, Āris, Aira
weather-icon
+-15° C, vējš 1.03 m/s, A-DA vēja virziens

Aizsargbarjeru sola noņemt šonedēļ

Tieši pirms mēneša laikrakstā rakstījām, ka makšķernieki ir sašutuši, jo uz ceļa, kas ved uz Augulienas ezeru, ir novietota aizsargbarjera.

Tieši pirms mēneša laikrakstā rakstījām, ka makšķernieki ir sašutuši, jo uz ceļa, kas ved uz Augulienas ezeru, ir novietota aizsargbarjera.
Toreiz Beļavas pagasta padomes priekšsēdētājs Kārlis Liše solīja, ka piedalīsies šā jautājuma risināšanā un ceļš uz ezeru atkal būs atvērts. Diemžēl mēneša laikā nekas nav mainījies, un makšķernieki atkal sūdzas, ka nevar piekļūt ezeram. Sazinoties ar pagasta priekšsēdētāju vakar, viņš atzina, ka šīs nedēļas laikā barjeru noņems.
“Šonedēļ satikšos ar Augulienas muižas teritorijas saimniekiem Jāni un Gunu Sprinovskiem. Līdz šim mēs par šo jautājumu esam diskutējuši tikai telefoniski, šonedēļ tiksimies un šo problēmu atrisināsim,” saka K.Liše.
200 metrus garais aizžogotais ceļš ir servitūta, tādēļ nedrīkstētu būt aizliegumam tur iebraukt. Pirms mēneša Augulienas vecās laivu bāzes bijušais īpašnieks Ziedonis Jansons atzina, ka ar barjeras uzstādīšanu ir iespēja cīnīties ar cilvēkiem, kas ezeram rada kaitējumu. K.Liše arī atzīst, ka daudzi izmantoja šo ceļu, lai piekļūtu pie ezera un turpat mazgātu automašīnu. Bijuši arī maluzvejnieki, kas, veiksmīgi piekļūstot pie ezera, zivju makšķerēšanai izmantojuši elektrību.
“Man ir priekšlikums, lai pie ceļa saimnieks izveidotu autostāvlaukumu, lai ar automašīnām nebūtu jāpiebrauc tieši pie ezera. Joprojām gājējiem būtu brīva piekļuve pie ezera. Stāvlaukums būs par brīvu,” saka K.Liše.
Augulienas ezers pieder pašvaldībai, un aizžogotais ceļš ir vienīgais, kas ļauj piekļūt pie ezera. “No pašvaldības puses ir stingri pateikts, ka šo servitūta ceļu nelikvidēs, vienkārši jāsakārto ezera vide,” saka pagasta priekšsēdētājs.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.