“Latvijas zaļie ceļi” – tā saucas projekts, kuru Gulbenes novada pašvaldība plāno iesniegt Eiropas Strukturālo un investīciju fonda (“Interreg”) projektu konkursam. Vietējie deputāti par to nobalsoja novada domes 26.janvāra sēdē.
Sadarbības partneri šajā projektā – Balvu novada pašvaldība, Vidzemes tūrisma asociācija un Ropažu novada pašvaldība.
Mērķis ir papildināt un uzlabot iepriekš izveidoto zaļā ceļa Rīga-Viļaka posmu (pļaušana, gulšņu attīrīšana, ceļa un informācijas zīmju uzlabošana, jaunu norāžu izveide, barjeru atjaunināšana), kā arī gūt pieredzi no sadarbības partneriem, stimulēt uzņēmēju attīstību zaļā ceļa tuvumā.
Projektā Gulbenes novada pašvaldībai plānotas dažādas publicitātes aktivitātes, lai popularizētu zaļo ceļu. Paredzēts izveidot video materiālu par posmu Ieriķi-Gulbene un izstrādāt minikarti posmam Gulbene-Jaunpiebalga. Ieplānota posma Gulbene-Jaunpiebalgas robežas tīrīšana, esošo zīmju atjaunošana, papildu ceļa zīmju un informācijas zīmju uzstādīšana, barjeru uzstādīšana.
Projektu plānots īstenot līdz 15.novembrim.
Projekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 45 000 eiro, no tām “Interreg” finansējums ir 90 % jeb līdz 40 500 eiro un pašvaldības līdzfinansējums ir 10 % jeb līdz 4500 eiro.
Gulbenes novada pašvaldības priekšfinansējums šim projektam paredzēts 60 %, kas ir 27 000 eiro.
Jau rakstījām, ka projekta “Zaļie ceļi Rīga-Viļaka” realizācija uzsākās 2019.gada rudenī un ilga 36 mēnešus. Mērķis bija uz vietējiem resursiem balstītu jaunu produktu un pakalpojumu izstrāde un veicināšana. Eiropas Komisija tika apturējusi sadarbību ar Krievijas Federāciju šajā projektā, un tās pārstāvji vairs nesaņēma finansējumu dalībai projektā. Kā zināms, sākotnējais projekta nosaukums bija “Zaļie ceļi Rīga-Pleskava”, taču vēlāk tas nomainīts uz “Zaļie ceļi Rīga-Viļaka”. Projekta mērķis ir radīt infrastruktūru un popularizēt zaļos ceļus kā nemotorizēta transporta koridorus, kas balstīti uz kādreizējiem dzelzceļiem, upēm, kanāliem un meža takām, kas piemēroti pārgājieniem un velobraucējiem. Sākotnējie partneri šajā projektā bija sešas pašvaldības no Latvijas, četri rajoni no Krievijas un divas organizācijas. Projekta kopējais budžets bija 793 036 eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības finansējums – 713 732,40 eiro.
– Diāna Odumiņa
Kārtējā naudas notralināšana
”naudas apgūšana” ļauns smaids sejā, ar vieglu roku nauda tiek šķiesta un tā tas turpinās gulbenas sādžā mūžīgi…