Piektdien, 3. martā, Alūksnes novada Alsviķu pagastā, militārajā bāzē “Strautiņi”, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde uzsāks neintensīvo pamatapmācības kursu, kurā piedalīsies vairāk nekā 150 Vidzemes brigādes jaunie zemessargi. Par to informē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde.
Astoņu nedēļu nogalēs vairāku mēnešu garumā pamatapmācības kursā piedalīsies zemessargi no visiem sešiem Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljoniem – 22. kaujas nodrošinājuma, 25. kaujas atbalsta, 26., 27., 31. kājnieku un 54. kaujas atbalsta bataljona.
Nedēļas nogalēs zemessargi pieredzējušu instruktoru vadībā apgūs militārās zināšanas un prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai, piemēram, lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo medicīnisko palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes.
Zemessargiem pamatapmācības kursa apguve ir obligāta prasība, un to ir iespējams apgūt divos veidos – pa posmiem nedēļas nogalēs vairāku mēnešu garumā vai arī vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc kursa sekmīgas apguves zemessargi var turpināt apgūt dažādas specialitātes, piemēram: sakarnieks, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs un citas, kā arī pildīt ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdzēt veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus – sniegt atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalīties glābšanas darbos, palīdzēt dzēst ugunsgrēkus, sniegt atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalstīt valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Tāpat arī zemessargs var sevi attīstīt un iegūt augstāku militārā dienesta pakāpi, piemēram, apgūstot Jaunākā instruktora kursu Zemessardzes Mācību centrā.
Kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā ir būtiski palielinājusies valsts pilsoņu interese par dienestu Zemessardzē. Pēc pagājušā gada 24. februāra Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņēmusi jau vairāk nekā 800 zemessargu kandidātu iesniegumus, savukārt visā Zemessardzē saņemti jau vairāk nekā 4000 kandidātu iesniegumi.
Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.