Gulbenē 26.februārī izskanēja vokālo ansambļu skate, kurā piedalījās piecpadsmit vokālie ansambļi – vienpadsmit sieviešu, trīs jauktie un viens vīru senioru ansamblis.
Gulbenes novada Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā Irita Antoņeviča “Dzirkstelei” stāsta, ka katrs ansamblis skatē izpildīja divas dziesmas pēc savas izvēles, vienu no dziesmām dziedot “a capella”, bet otru ar pašu izvēlētu dzīvo pavadījumu.
Kolektīvu sniegumu vērtēja Gulbenes mūzikas skolas teorētisko mūzikas mācību priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja Laura Anže, Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Uldis Kokars un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, Kora diriģēšanas katedras vadītājs Jānis Baltiņš, katram kolektīvam par uzstāšanos piešķirot punktus skates nolikumā paredzētajā kārtībā.
No 40 līdz 44,99 punktiem un I pakāpes diplomu saņēma astoņi kolektīvi, bet septiņi kolektīvi ar vērtējumu 35 līdz 39,99 punkti ieguva II pakāpes diplomu, tā saņemot atzinību par ieguldīto darbu, kas sekmē gan vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu gan veicina katra kolektīva individuālo izaugsmi.
Žūrijas pārstāvis U.Kokars “Dzirkstelei” uzsver, ka skate noritēja veiksmīgi un kolektīvus šie divi gadi, kad bija Covid-19 pandēmija, nav iespaidojis. “Principā viss bija ļoti labi. Alūksnē, piemēram, bija jūtams, ka Covid-19 laiks ir iespaidojis – bija kritumiņš, bet Gulbenes novadā viss ir ļoti labi. Varētu pat teikt, ka no visa apriņķa – Gulbene, Balvi, Alūksne – Gulbenē principā bija vislabāk. Ansamblis, kurš mums vislabāk patika, bija “Pieskāriens”, kura vadītāja ir Sabīne Krilova. Sabīne bija ļoti labi sagatavojusi,” uzsver U.Kokars.
Rezultāti
Gulbenes kultūras centra vīru senioru vokālais ansamblis “Namejs” – 41,3.
Gulbenes kultūras centra senioru sieviešu vokālais ansamblis “Dzīvotprieks” – 41.
Staru kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis “Seniora” (“Sonora”) – 37,5.
Druvienas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis – 38,3.
Galgauskas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Veišu muzikanti” – 41,9.
Jaungulbenes tautas nama sieviešu senioru ansamblis “Kamenes” – 40,2.
Lejasciema kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Akcents” – 40,8.
Lejasciema kultūras nama jauktais senioru vokālais ansamblis “Satekas” – 37,3.
Lizuma kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Zīle” – 41.
Lizuma kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Vizums” – 39,5.
Rankas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Menora” – 38,8.
Stāmerienas tautas nama sieviešu senioru ansamblis “Vakarvējš” – 36,7.
Stradu pagasta sieviešu senioru vokālais ansamblis “Baltābele” – 38,2.
Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens” – 43,5.
Tirzas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Tirzmalieši” – 40.
Avots: Kultūras pārvalde
“Pieskāriena” tērpi atgādina padomiju sarafāniņus!
Dziesmu tēmai bija jābūt pamatcentrā,bet šis kolektīvs atļāvās arī drukātajā avīzē aizņemt lielu rindu skaitu stāstot par tērpu darināšanu-kurš šuva,kad šuva utt.Kāpēc pārējo kolektīvu tērpi netika aprakstīti?
Pārejie jau nav pieminēšanas vērti ,tikai Pieskāriens,jo taču vada Sabīne krilova😁
Ļoti skaisti dzied Pieskāriens. Kāda starpība, kas vada. Ja labs vadītājs, tad nāk uz kolektīvu dalībnieki. Tērpi šūti par savu naudu – ko grib, to dara.
šitāds skates apnikušas.Jaunie lai dzied, bet tās tantas gan labāk nedzirdēt. dažas tā kliedz, vaditajas lec no biskem ārā, tāpat nekas nesanak. lai dzied savos laukos.dazi ļoti patika. arī pēdējie.