Pasākumā “Satiec savu meistaru!” amatnieki aicina apgūt dažādas prasmes. Arī Lizuma pagastā amatnieki dalījās ar savām prasmēm un sarīkoja svētkus gan sev, gan apmeklētājiem.
Lizuma kultūras namā amatnieku kopas “Laipa” dalībnieces demonstrēja savas prasmes un neliedza skaidrojumus ikvienam interesentam. Bija sarūpēta arī neliela izstāde ar tieši pēdējā laikā tapušajiem darbiem, kuri tiks ņemti līdzi uz lielajiem dziesmu svētkiem. Par omulīgu noskaņojumu visas dienas garumā rūpējās Lizuma lauku kapela, folkloras kopa “Āravieši” un J.Dimanta vadītais Lizuma bleķa pūtēju instrumentu ansamblis.
“Laipas” vadītāja Līga Ozoliņa uzsvēra, ka uz dziesmu svētkiem dosies tie, kuri tieši šobrīd strādā pie saviem darbiem, kas apliecina, ka šī tradīcija ir dzīva, un apmeklētājiem skatāmi būs šobrīd tapušie darbi. ““Laipā” šobrīd darbojas aptuveni 30 dalībnieki, kuri pārsvarā darbojas mājās. Mēs sazvanāmies, konsultējamies un reizēm sanākam kopā, lai redzētu, ko esam paveikuši. Es teiktu, ka pārsvarā darbojamies individuāli, taču tas neliedz tikt pie labiem rezultātiem. Par to liecina fakts, ka uz svētkiem esam pieteikuši 21 dalībnieku, un šī jau būs trešā reize, kad ar saviem darbiem piedalīsimies lielajā izstādē, bet vienu reizi Vērmaņdārzā piedalījāmies ar savu amata prasmju demonstrējumiem. Galvenais ir pierādīt, ka darbojamies, izrādīt savu amatu prasmi un to, ka mums ir tiešām labi meistari, kuri ir gatavi nodot savas zināšanas arī nākamajām paaudzēm,” saka L.Ozoliņa.
Viss jau būtu skaisti,ja nebūtu kāda rūgtuma sirdī. Ja pats nebrauc līdzi savām mantām uz izstādi,tad pieredze tāda,ka neatnāk atpakaļ savas skaistās lietas. Protams,uz izstādi iedod to labāko un skaistāko, bet… Arī Gulbenē tāpat notiek. Meita pati liela rokdarbniece, bet mamma uzdāvinājusi skaistu sagšu. Un pilnīgi nedomājot iedevusi līdzi arī to. Toreiz mājā bija mazs bērniņš un pati līdzi neaizbrauca. Pēc tam ilgi sūkstījās. No tā laika vairs nepiedalās. Tā gadījās vairākus gadus atpakaļ.