11.aprīlī Gulbenes novada pašvaldības policijas darbinieki pieķēra aiz rokas kūlas dedzinātāju Gulbenē Viestura ielas dārziņu teritorijā.
Novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards atzīst, ka reti kad izdodas kādu pieķert šādā nodarījumā notikuma vietā. Dedzinātājs bijis pieaudzis cilvēks. Viņš tiks saukts pie administratīvās atbildības un stāsies pašvaldības administratīvās komisijas priekšā.
Atbilstoši Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 55.panta trešajai daļai par kūlas dedzināšanu fiziskajai personai piemēro naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.
Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas ienests sadarbojas ar Lauku atbalsta dienestu, kuram sniedz informāciju par kūlas degšanas vietām. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiek samazināts Eiropas Savienības platību maksājums.
Gadījumā, ja iedzīvotājs pamana, ka kāda persona dedzina kūlu, tad nekavējoties ir jāzvana uz tālruni 112, kā arī jāziņo Valsts policijai par pārkāpēju.
“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT
Kur var apskatīt statistiku par pašvaldības policijas paveikto ?
Pilsētā varēja aizliekt dedzināt lapas, zarus un pārējo drazu. Gribās svaigu gaisu elpot nevis dūmus.
Piekrītu Annai. Reizēm pat balkonu nevar atvērt, tāpēc, ka kaimiņš savas privātmājas teritorijā dedzina savu drazu.
Ja pilsēta atsakās izvest lapas, tad atliek tikai dedzināt.🤷♂️
Diemžēl, bet fakts.
Pašvaldība saka – drīkst dedzināt, cilvēkiem traucē, kāds risinājums? Varēja taču reizi gadā izvest.
Lapas dedzinot kūp, jā. Bet gribēju sadedzināt ātros žagarus, skujeņus. Paretināju. Švirkt, lielāka liesma un cauri. Bet kaimiņiem nepļauta zāle, kāda kūla! Tik dzirksteli vajag. Gaidu lietu un uztraucos, jo tad, kad būs zaļa zāle, dedzināt tak nedrīkstēs. Aprīlī, kūlas mēnesī, gan pilsēta atļauj. Interesanti, kāpēc saprāta robežās nevar zarus dedzināt visu gadu?
un kā es varu dedzināt, ja man zaru kaudze kādam tieši zem logiem???