Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Latvijā jau dzēsti 312 meža ugunsgrēki

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valsts meža dienests informē, ka šogad jau reģistrēti un dzēsti 312 meža ugunsgrēki. Kopējā izdegusī meža zemes platība – 488 ha, no tiem 49,7 ha jaunaudzes un 344 ha īpaši aizsargājamās dabas teritorijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk – 180 ugunsgrēku ar izdegušo platību 433 ha – dzēsts Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, tad seko Dienvidlatgales virsmežniecība ar 42 ugunsgrēkiem un izdegušo platību 8 ha. Vislielākā izdegusī platība – Ādažu militārajā poligonā, kur kopā 13 ugunsgrēkos izdeguši 275 ha meža zemes. Valsts meža dienests piedalījies arī 43 citu ugunsgrēku dzēšanā, 6,2 ha platībā likvidējot ugunsgrēkus ārpus meža teritorijām.

Šīs vasaras sausie laikapstākļi ir būtiski veicinājuši meža ugunsgrēku skaita un izdegušās platības pieaugumu. Salīdzinājumam – 2022. gadā šajā periodā tika reģistrēti 219 meža ugunsgrēki ar izdegušo platību 197,8 ha; 2021. gadā 191 meža ugunsgrēks 220,3 ha platībā.

Valsts meža dienests atgādina, ka no 2023. gada 1. maija ir noteikts kārtējais meža ugunsnedrošais laikposms visā valsts teritorijā. Tas paredz vairāku būtisku ugunsdrošības noteikumu ievērošanu, arī aizliegumu nomest degošus vai gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus neatļautās vietās, kā arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienests aicina iedzīvotājus izvairīties no uguns izmantošanas mežā, jo neuzmanīga rīcība ar uguni un ugunsgrēki, kas izceļas cilvēka darbības, bezdarbības vai ļaunprātīgas rīcības rezultātā,  joprojām ir galvenais meža degšanas iemesls – vidēji 90 %.

Valsts meža dienests nodrošina ugunsapsardzību visos Latvijas mežos. Dienesta rīcībā ir 40 jaudīgas specializētas meža ugunsdzēsības autocisternas, kas izvietotas meža ugunsdzēsības stacijās visā Latvijā. Dzēšanas darbus veic kvalificēti dienesta darbinieki, izmantojot arī īpaši aprīkotus apvidus auto ar dzēšanas iekārtām, kvadriciklus, dronus. Lai operatīvi atklātu meža ugunsgrēkus, no ugunsdzēsības torņiem tiek veikta uzraudzība, ko nodrošina gan torņu dežuranti, gan videonovērošanas kameras.

Mežā uguns dzēšanas darbi notiek ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tādēļ, pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz 112.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.