Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada dalībniekiem svētku prieku sadzīviskās problēmas nemazina

Deju kopa “Ega” brīvajā laikā izmantoja iespēju pa Rīgu pavizināties ar elektriskajiem skrejriteņiem. Bijis jautri. Foto: no personiskā arhīva.

Visas šīs nedēļas garumā norisinās visdažādākie dziesmu un deju svētku pasākumi Rīgā, kas noslēgsies svētdien, 9.jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija interneta vidē par dziesmu un deju svētkiem birst kā no pārpilnības raga – gājiens, mēģinājumi, koncerti, bet starp to visu arī sadzīviskas situācijas, kas radījuša spriedzi, piemēram, koristu garā rinda pēc pusdienu porcijas otrdien, kā arī neizpratne, kāpēc uz mēģinājumiem nedrīkst ienest savu pārtiku un ūdeni.

Mūsu novada aptaujātie dziesmu un deju svētki dalībnieki “Dzirkstelei” atzīst, ka tas, kas attiecas uz organizēšanu no novada puses, viss ir pārdomāti un ļoti labi, bet tas, kas attiecas uz organizēšanu no valsts puses, gan nav bijis viss labi pārdomāts.

Mūsu cilvēki pelnījuši uzslavu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien sociālos tīklus pārpludināja bildes, kurās redzams, kādā rindā Mežaparkā bija spiesti stāvēt dziesmu svētku koristi, kuri pēc mēģinājuma gribēja tikt pie pusdienām. Svētku dalībniece, Gulbenes kultūras centra jauktā kora “Harmonija” dziedātāja Inguna Luika-Pabērza “Dzirkstelei” atzīst, ka no pārslodzes un no visa piedzīvotā sākušās veselības problēmas. “Un daudziem tā bija! Plus es ēdu par savu naudu, jo izstāvēt rindu bija nereāli! Līdz asarām! Otrdienas mēģinājums bija vājprāts! Bija ļoti liels lietus, cilvēki bija salijuši, noguruši. “Crazy”! Kopumā – ļoti necilvēcīgi! Diaspora dusmīga. Daudzi ārzemju kori aizbrauca mājās, pirms sākās otrais mēģinājums,” stāsta Inguna.

Arī kora “Harmonija” dziedātāja Ilona Rudzīte laikrakstam apliecina, ka stāvēja pēc ēdiena rindā kādu stundu, jo neviens neregulēja rindu un bija maz ēdiena sadales punktu.

Tāpat Inese Stoklosa, kura dzied “Harmonijā”, stāsta, ka rindas Mežaparkā uz ēšanu bija garas. “Kādu stundu stāvējām, bet tikām. Viena daļa gan neizturēja, devās uz blakus esošajām kafejnīcām meklēt ēdienu. Bet skolā mūs ēdina labi,” saka Inese. Viņa arī stāsta, ka pirmajā mēģinājumu dienā izmirkuši, bija lietus, slapjas kājas, mitrs apģērbs un nebija iespējas pārģērbties līdz pat vakaram. “Tā bija vistrakākā diena, un reāli daži saaukstējās – sāka sāpēt kakls. Jauki, ka mums ir medmāsa 24 stundas diennaktī. Viņa mums ļoti palīdz un ārstē. Patiecoties viņai, esam ierindā un varam dziedāt ar pilnu jaudu. Bet kopumā ir super! Protams, bija daži “kreņķi”, bet tie visi atrisinājās,” stāsta Inese.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inguna arī uzsver, ka skolā, kur dzīvo, “viss ir super”! “Mūsu cilvēki strādā ideāli! Paldies novadam! Gulbenes kultūras centra dāmas un apsardze ir perfekti! Viņi ir pelnījuši uzslavu! Ja kaut ko vajag, viss tiek sakārtots! Gulbenes kultūras centra darbinieces ir kā mammas! Inita Meldere un visas pārējās! Viņas mums ir zelts, pasniedz pat ēdienu! Un apsargi vispār super!” pateicībā uzliela Inguna.

Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece amatiermākslā Ieva Mūrmane no Rīgas “Dzirkstelei” ziņo, ka jau pirmās dienas bija pārpildītas ar emocijām – gājiens, atklāšanas koncerts, novada dalībnieku iekšējā ballīte, pirmie mēģinājumi. Iezadzies arī jau sagurums, taču tas prieks un lepnums, esot tur, ņem virsroku. Par izskanējušajiem komentāriem sociālajos tīklos saistībā ar ēdināšanu un porciju lielumu I.Mūrmane saka: “Lielais vairums ir ļoti apmierināti ar ēdienu – gan garšu, gan porcijas lielumu. Taču jāņem vērā arī tas, ka mēģinājumu intensitāte tikai palielināsies, tāpēc arī šis viedoklis var mainīties. Ja būs kādas problēmas, risināsim!”

Nekas nešķiet par grūtu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku dalībniece Ludmila Kramiņa, kura pārstāv Beļavas vidējās paaudzes deju kopu “Ega”, laikrakstam stāsta, ka sadzīves apstākļi ir brīnišķīgi. “Tiešām izbaudām! Te pat smej – varētu mazāk barot,” viņa saka. Arī citi “Egas” dalībnieki laikrakstam uzsver, ka ir ideāli, bet, ja gadās kādas nesaskaņas, viens otram izpalīdz. Piemēram, kādai dejotājai traucē naktī troksnis – uzdāvinājuši ausu aizbāžņus. Viņa tagad guļ kā zīdainis. “Ja kādam traucē gaisma, tad ko mēs darām? Uzdāvinām acu aizsegus,” stāsta dejotāji.

Savukārt par ēdiena ienešanu mēģinājumos viņi saka, ka iekšā var ienest daudz ko – riekstiņus, ābolus, bet ūdens ir uz katra stūra. Nedrīkst ienest ēdienu, kas ātri bojājas, piemēram, maizītes ar desu, vistu. Pārējo var. “Mums ar vīru ļoti patīk! Izbaudām katru mirkli. Pa šiem 15 gadiem, ko dejojam, esam kļuvuši kā ģimene. Ir smiekli un asaras, veiksmes un neveiksmītes,” saka Ludmila.

Svētku dalībniece Laura Matisone stāsta, ka lielo svētku nedēļā laika apstākļi ir mainīgi – brīžiem spīd saule, brīžiem zeme ar debesīm griežas kopā, bet tas viņiem netraucē izbaudīt dejas burvību. “Paēduši arī esam. Protams, vienmēr var būt labāk, bet līdz šim nav nopietna iemesla sūdzēties. Ja arī ir kādas grūtības, tad deju kopas “Ratiņš” dalībnieku humors tās ātri izkliedē. Dienā dejojam, vakaros padziedam, jo starp dejotājiem ir arī lieliski dziedātāji. Tā mēs pamazām tuvojamies kulminācijas brīdim – lielajiem svētku koncertiem. Apzinoties, ka esi daļiņa no tik liela un vērienīga pasākuma, nekas nešķiet par grūtu!” viņa uzsver.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lejasciema vidējās paaudzes deju kolektīvs “Unce” mēģinājumā lielajos svētkos. Līst, bet smaids un dejas mīlestība nepazūd! Foto: “Facebook”/Rita Gargažina

Fakti

Dalībnieku skaits no Gulbenes novada:

dejotāji – 15 kolektīvi, 303 dalībnieki;

kori – 6 kolektīvi, 176 dalībnieki;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

orķestri – 2 kolektīvi, 48 dalībnieki;

folkloras kopas – 3 kolektīvi, 61 dalībnieks;

lauku kapela – 6 dalībnieki;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

lietišķā māksla – 3 kolektīvi, 35 dalībnieki.

Kopā: 30 kolektīvi, 629 dalībnieki.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Jo lielāks sādžinieks – jo apmierinātāks! 🤷‍♂️

    5
    8
  2. Tā saucamās pašpasludinātās mākslinieces kas iestājas kolektīvā neilgi pirms Dziesmusvētkiem arī čīkst visvairāk par it kā trūkumiem.
    Dziedu un dejoju 15 gadus.Ir bijis tā kā neēdam nemaz,knapi guļam,pārgurumā krītam no kājām bet tāda ir mūsu būtībā- izbaudīt un izjust mākslu un kultūru caur visām šķautnēm.Kurš teicis ka viss ir viegli? Rezultāts un kopā piedzīvotās emocijas atsver visu.Nu neejiet māksliniekos,ja esiet princeses uz zirņa kam gultas par cietu,rindas par garu un selfija fons par prastu

    19
    2
  3. Ko ,tad sis nu tagadid nozime,es vaira nevaresu laist plasku,ja man tris dienas pirms festa gribas kolektiva,piedod,milit,es gribu plasku un festu…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.