Viļņa, 16.janv., LETA–ELTA. Lietuvas Drošības spēki, lietojot asaru gāzi, atspieduši no Seima protestētājus, kas apmētāja ēku ar akmeņiem, pudelēm, sniega pikām, olām un tomātiem. Ēkas iekšpusē pie ieejas izvietojušies policisti ar vairogiem.
Daži protestētāji, kam izdevies iebrukt ēkā, aizturēti un noguldīti uz grīdas. Pie parlamenta ieradušās ātrās palīdzības automašīnas.
Pirms tam mītiņotāji, skandējot “Zagļi, zagļi!”, mēģina iebrukt ēkā, vēsta Lietuvas radio un televīzijas ziņu portāls “lrt.lt”. Savainots kāds vecāka gadagājuma cilvēks, kam trāpīts ar akmeni pa galvu, sprāgušas vairākas dūmu petardes, dzirdēti arī šāvieni.
Pēc policijas novērtējuma, pie Seima ēkas sapulcējušies aptuveni 7000 cilvēku no Viļņas, Kauņas, Utenas un citām pilsētām. Cilvēki protestē pret valdības ekonomikas, finanšu un sociālo politiku.
Dažas arodbiedrības no Seima jau devušās pie valdības ēkas, kur tiek teiktas runas, bet pie parlamenta joprojām paliek liels protestētāju pūlis.