Bieži vien cilvēkus, kuri palikuši bez darba un interesējas par jaunu darba vietu, nevajag, pienu, nevajag, tagad, izrādās, arī grāmatas nevajag, jo šogad krietni varētu sarukt izdoto grāmatu skaits.
No veikalu plauktiem varētu pazust nevis “viegla” rakstura grāmatas, bet gan enciklopēdijas, mācību grāmatas un izziņu literatūra. Zināms, ka uz grāmatām vairs neattiecas pazeminātā pievienotās vērtības likme, bet gan parastā. Arī Valsts prezidents Valdis Zatlers teic, ka viņš apzinās, cik liela nozīme mūsu dzīvē ir grāmatām, bet nekādus solījumus saistībā ar nodokļu sistēmas izmaiņām nedod.
Man vienmēr ir interesējušas laba, vērtīga un aizraujoša satura grāmatas. Jā, lai nopirkt labu grāmatu, jārēķinās arī ar krietnu naudas summu, bet vai tiešām arī literatūra mums tagad ir palikusi par mazvērtīgu vērtību, kuru nevajag? Jo tālāk ejam, jo trakāk viss notiek. Man labas grāmatas vajag, piekrītu teicienam, ka lasīšana prātam ir tas pats, kas fiziski vingrojumi ķermenim. Un vai tiešām valstī, kurā mēs dzīvojam, viss ies tikai uz slikto pusi, un cik ilgi tas turpināsies.
Protams, arī internetā var iegūt interesantu, vērtīgu un apjomīgu informāciju, bet, manuprāt, piemēram, bērnībā nav nekā svarīgāka par to, kā rokās turēt pirmo krāsaino pasaku grāmatu. Iespējams, daudzi iebildīs, ka grāmatas var paņemt bibliotēkā, bet man tomēr labāk patīk, ka tās man ir pašai savā grāmatplauktā, jo vērtīgas grāmatas ir baudāmas arī tad, ja tās jau pāris reižu ir izlasītas.