Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Festivāls “Divi Jūliji. Virsotnes” Gulbenē iedzīvinās Madernieka un Straumes pārlaicīgo mākslu

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs 28. un 29. jūlijā jau sesto reizi īstenos starptautisko mākslas festivālu „Divi Jūliji”, kas veltīts Latvijas lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870 -1955) un Jūlijam Straumem (1874 – 1970), kuru dzimtās mājas ir Gulbenes pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs uzsver, ka šāgada festivāla moto “Virsotnes” alegoriski norāda uz sasniegumiem lietišķās mākslas jomā, kā arī tiešā nozīmē – uz virsotnēm, ko Jūlijam Straumem nācās pārvarēt etnogrāfiskajās ekspedīcijās Kaukāzā.

Abu meistaru pārlaicīgā māksla arī mūsdienās aktualizē zināšanas, prasmes, tradīcijas, radošumu un baudas, piedāvājot tādas aktivitātes kā starptautiska zinātniska konference, izstādes, vienas dienas darbnīcas, seminārus un mūzikas, mākslas un garšu baudījuma programma Vecgulbenes muižas parkā un pie muzeja Klēts. Pirmās festivāla aktivitātes jau norisinās no 10. jūlija līdz ar semināriem – darbnīcām, kur profesionālu mākslinieku vadībā ir iespēja apgūt porcelāna liešanu, mozaīku tehniku un gobelēna aušanu.

Konference “Divi Jūliji. Virsotnes” 28. jūlijā iedrošinās veikt pētījumus par abu meistaru radošo darbību, tā būs arī satikšanās un informācijas apmaiņa lietišķās mākslas, amatniecības, dizaina u.c. jomu ekspertiem un interesentiem. Konferencē ar pētījumu prezentācijām uzstāsies deviņi lektori no Latvijas, Gruzijas un Azerbaidžānas. Dalībnieku reģistrācija elektroniski: ej.uz/KonferenceVirsotnes2023

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29.jūlija programmā ietilpst daudzveidīgs radošu aktivitāšu, garšu un mūzikas baudījuma piedāvājums visai ģimenei. Uz divām skatuvēm Sarkanās pils parkā un pie Klēts uzstāsies tādi mūziķi kā Aija Vītoliņa-Freimane un grupa “Tango Sin Quinto”, duets “Infini” u.c., ar latviskām rotaļām un mūziku priecēs Iveta un Vidvuds Medeņi, uzstāsies azerbaidžāņu tautas deju grupa “Kelaghayi”. Darbnīcās profesionālu meistaru vadībā varēs apgūt dažādas radošas, tradicionālas un inovatīvas tehnikas, piemēram, flīžu apgleznošanu, celaiņu jostu darināšanu, 19. gs. papīra leļļu veidošanu, ebru jeb marmorēšanas tehniku u.c. Programmu papildinās latviešu tradicionālo ēdienu un Azerbaidžānas tējas baudīšana, kā arī amatnieku, mākslinieku un lietišķās mākslas meistaru andele un demonstrācijas.

    Festivāla laikā un līdz pat 30. septembrim būs iespējams aplūkot vairākas izstādes, piemēram, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas pasniedzēju izstādi “Jūlija kods”, Ainas Muzes gobelēnu izstādi u.c. Vistālāko ceļu mērojusi Azerbaidžānas Nacionālā paklāju muzeja kolekcijā esošo austo zirglietu izstāde “Ceļā uz virsotnēm”.

    Līdzīgi raksti

    Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

    Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

    Ar cieņu,
    Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.