Jūlija beigās pašvaldība parakstījusi līgumu ar SIA “Gulbenes autobuss” par Gulbenes novada skolēnu speciālo pārvadājumu veikšanu 2023./2024. mācību gadā. Līgumcena ir 316 000 eiro bez PVN – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.
Līgums būs spēkā līdz 2024.gada 31.maijam.
Skolēnu pārvadājumi jāveic 22 maršrutos Gulbenes novada teritorijā katra mācību gada apmēram 250 mācību dienās, izņemot valsts oficiālās svētku brīvdienas un skolēnu brīvlaiku. Tomēr atsevišķos gadījumos, kad pārvadājumi nepieciešami ar izglītības iestādes darbību un mācību procesa nodrošināšanu saistītos jautājumos, pārvadājumi jānodrošina arī valsts oficiālās svētku brīvdienās un skolēnu brīvlaikos. Katram skolēnu pārvadājumu maršrutam ir precīzs kustības saraksts ar zināmu skolēnu skaitu. Kopējais gada nobraukuma apjoms ir apmēram 368 608 kilometri. Pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs nodrošināt sadarbības līgumu slēgšanu ar citiem pārvadātājiem, lai skolēni nokļūtu mācību iestādē.
Tāpat SIA “Gulbenes autobuss” ir jānodrošina skolēnu karšu izgatavošana skolēniem, kuri pārvietosies ar citiem pārvadātājiem, ar kuriem pakalpojuma sniedzējs būs noslēdzis sadarbības līgumu.
Pašvaldība pakalpojuma sniedzējam noteikusi šādas prasības: autotransportam jābūt labā tehniskajā un vizuālajā kārtībā, jāatbilst valsts un starptautiskajos noteikumos noteiktajiem tehniskajiem standartiem un aprīkojuma prasībām. Autotransportam jābūt komfortablam, aprīkotam ar GPS sistēmu, kas fiksē pārvietošanās maršrutu (jānodrošina GPS sistēmas datu uzglabāšana un pasūtītājam pieeja tiem). Trokšņa līmenis transporta līdzeklī nedrīkst pārsniegt pieļaujamo normu. Autotransporta vidējais vecums nevar būt lielāks par 20 gadiem.
Savukārt skolēnu pārvadājumos nodarbinātajiem šoferiem vajadzīga iepriekšējo trīs gadu regulāra pieredze pasažieru pārvadāšanā ar autobusiem, kā arī jābūt derīgiem šim darbam saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.pantu. Šoferi darba laikā nedrīkst būt alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, veselības stāvoklis nedrīkst kaitēt pasažieriem, jābūt darbspējīgiem. Tāpat šoferiem darba laikā jābūt sazvanāmiem pa mobilo tālruni, lai nepieciešamības gadījumā pasūtītājs var operatīvi sazināties. Ja autobuss atrodas kustībā, tad mobilais tālrunis jālieto, tikai izmantojot brīvroku ierīci.
kur var sameklet tadus busus un soferus…
Viņi dzīvo citā pasaulē ar tādām prasībām. Šoferi trūkst visur un normāli šoferi neies vest mežoņus. Lai vecāki ved un auklējas. Zināma visa tā sfēra ar skolniekiem,vienkārši d.. paaudze!
Interesanti- 2022./2023.m.g. jau ir beidzies! Vai Gulbenes pašvaldībā savādàk!
Interesanti kas par gadu šobrīd ir vai tad jau 2024?1 septembrī būs 2023 gas vēl joprojām
ar mobilo telefonu nodrošina, tad piesakos
Labdien bet visi mežoņi nav,jo man arī ir skolēns kas brauc uz skolu.Jus varat piefiksēts tos skolēnus,kuri ir,un ziņot, vecākiem, attiecīgām iestādēm arī 🥱
Nez, kur tas skolu slēgšanas ietaupījums tad nu būs…
Es zinu vienu šoferi,kurš darba laikā brauc dzēris,pie stūres smēķē,ka bērniem slikti paliek,visādi stulbi teksti dzirdēti no viņa puses,lamājas un tā vien lūr uz jaunām meitenēm.Ziemā speciāl nebrauc tur,kur var uz ceļa normāli apgriezties,bet iebrauc kupenā un tad lamā bērnu un vainīgi ir citi!Varētu padomāt,ka ar fūri vai divstāvīgo autobusu jāapgriežas!Un domā,ka laukos visi ceļi būs kā pilsētā!Tad brauc par lēnu,citreiz pārāk ātri,ka bērnam jau paliek bail!Tad labāk lai vispār viņš neved bērnus!Izvirtulis!Mana meita atsakās braukt ar autobusu,ar kuru viņš brauc!