Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vai rotaļlaukuma ierīce Skolas ielā Gulbenē ir droša?

Foto: Diāna Odumiņa.

Izbrīnu par bērnu jauno rotaļlaukumu Gulbenē, Skolas ielā, “Dzirkstelei” pauda kāda ģimene. Viņu meita uz ierīces “sieta” ir kritusi un guvusi kājas nobrāzumu. Pēc vecāku domām, šis rotaļlaukums izskatās nepabeigts, bērnam nav, kur pieturēties, pārvarot šķēršļu joslu. Un, ja pieturēšanās nav nemaz paredzēta, tad šīs konstrukcijas nav bērnam drošas, – uzskata vecāki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš skaidro: “Skolas ielas kvartāla pārbūve (kas pašlaik notiek pēc pašvaldības pasūtījuma – red.) nav nodota ekspluatācijā, arī 1.kārta nav pieņemta, kur izvietots rotaļlaukums, bet uzstādītā rotaļlaukuma iekārta atbilst Latvijā esošo standartu un noteikumu prasībām. Iekārtu ražo SIA “Jūrmalas mežaparki”. Analogs rotaļu komplekss Gulbenē atrodas pie skolas ēkas Līkajā ielā 21.”

No dokumentiem, kurus savai atbildei laikrakstam bija pievienojis G.Āboliņš, redzams, ka rotaļlaukums Skolas ielā skaitās “līdzsvaru attīstošs vingrošanas komplekss” un tas paredzēts bērniem līdz 3 gadu vecumam. Pavisam kompleksā ir piecas vingrošanas platformas, divi virvju tīkli, līdzsvara baļķis uz atsperes, līšanas tunelis, līdzsvara takas elementi. Iespējamā kritiena augstums bērnam – 0,40 metri. Rotaļu komplekss ir veidots no līmēta koka, saplākšņa daļām, cinkota un nerūsējoša tērauda, kā arī plastmasas detaļām. Rotaļu iekārta ir nostiprināta, betonējot metāla pamatus. Piebilstams, ka rotaļu komplekss ir izvietots uz mīkstinātas pamatnes, kas absorbē bērna kritienu.

SIA “Jūrmalas mežaparki” mājaslapā ir teikts, ka šis ir ģimenes uzņēmums, kas ražo bērnu rotaļlaukumus kopš 2000. gada. Mājaslapā teikts: “Iegādājoties mūsu produkciju, varat būt droši, ka tā izgatavota, ievērojot augstākos kvalitātes kritērijus, un ka tā nekaitē videi, kurā dzīvojam. Bērni mūsu firmas ražotajos uzstādītajos rotaļu laukumos var spēlēties droši.” Minētā uzņēmuma ražošanas process ir sertificēts. Ražotās preces un to komponentes ir sertificētas. Uzņēmuma darbība atbilst starptautiskajiem drošības un darba kvalitātes standartiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

  1. Jautājums, kam būtu jārūpējas par šī rotaļu laukuma sakārtotību? Smiltis izbārstītas pa visu laukumu, plus sakrituši koku zari.

    2
    15
  2. Vecāki, vecāki….. Nobrāzums, smiltis, koku zari…. Nu paņem un salasi tos zarus, saslauki smiltis, ja neesi spējīgs pagaidīt, kamēr to sētnieks izdarīs. Par nobrāzumu. Pati maza nebiji? Meitas viedokli uzklausīji? Viņai nobrāzums ir tik būtisks, ka nevēlas tur vairāk iet? Vai tomēr vēlas?

    38
    1
  3. Tieši tā vecāki. Pieskaitiet savus bērnus nevis bakstīt telefonus.tas pats ir ar nakotnes kvartāla laukumiņu kur ir tā foršā mantu māja. Bet bērni visu salauž izmeta un izmētā smiltis kur pagadās. Tas parāda līmenī ģimenēs. Žēl ka vecākiem nav laika priekš saviem bērniem.

    28
    1
  4. Es gribētu,lai Āboliņa kungs visas rotaļlietu laukuma ierīces sanestu manā dzīvoklī un iekārtotu pie mana bērna gultas,visu izklātu ar dūnu segām un spilveniem. Vai nav forša ideja? Pievienojieties cimperlīgās mammas,kurām nekad nav bijusi bērnība.

    15
    2
  5. Kurš bērns ir izaudzis bez pušumiem un nobrāzumiem???? Nevajag tagad vainot pilsētu vai būvniekus par to ka ir kādam kāds nobrāzums. Sētnieks nevar nostāvēt katram jūsu bērnam blakus un aiz viņa savākt.Jus vecāki paši atbildat par savu bērnu.Beidza spēlēties savacat aiz viņa vai kopā ar bērnu sakartojat .mājas jums taču nav bardaks .cieniet citu cilvēku darbu .

    31
    1
  6. Šitie “vecāki” ir jau tā saucamā pamperu paaudze. Viņi augot pierada, ka var aptaisīties un staigāt laimīgi. Tāpēc arī izaugot domāšana ir krietni deformēta.

    26
  7. Labi redzēju to gadījumu. 3meitenes (apm.11-12 gadu vecumā) skraidīja pa rotaļu ierīci .Viena ķēra , divas spie,gdamas bēga, kamēr vienai kāja izkrita caur režģi un klibodamas aizgāja prom. Vai nav par lielām , lai izklaidētos bebīšu laukumiņā?
    Bez tam ļoti bieži tur tiek ievesti arī suņi .Sunim jau neiestāstīt , ka nedrīkst pieiet pie smilšu kastes un pacelt kāju.

  8. Mēs gadus 30 atpakaļ spēlējāmies pa betona caurulēm un braucām pa dīķi ar caurām gumijas riepām…vecāki nepieskatīja, jo bija daudz un smagi jāstrādā, nobrāzti ceļi katru nedēļu bija. Bērnu bija daudz pagalmā, bet kaut kā bez nopietnam traumām iztika – pārējais mācībai – nelīst kur nevajag.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.