Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sabiedriskie ēdinātāji varēs pieteikties Covid-19 ierobežojumu radīto zaudējumu kompensācijai

Foto: “Unsplash”.

Valdība otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto noteikumu projektu, kas paredz noteikt kritērijus, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, ko piemēro Covid-19 skartajiem sabiedriskā ēdināšanas sektora komersantiem zaudējumu kompensācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumu projekts sagatavots, lai kompensētu Covid-19 ierobežojumu radītos zaudējumus sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem.

Balstoties uz EM aplēsēm atbalstam varētu kvalificēties pieci sabiedriskās ēdināšanas sektora komersanti, līdz ar to paredzot vidēji vienam komersantam dzēst zaudējumus četru miljonu eiro apmērā, kopējā fiskālā ietekme paredzama 20 miljoni eiro kā neiegūtu nodokļu ieņēmumi.

Kā norāda EM, Covid-19 izplatības mazināšanai valstī vairākkārt tika ieviesti būtiski saimnieciskās darbības ierobežojumi, kas vistiešāk ietekmēja sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantus. Šīs nozares komersantu pakalpojumu sniegšana faktiski bija aizliegta vai būtiski ierobežota periodā no 2020.gada pavasara līdz vasaras sākuma, no 2020.gada rudens līdz 2021.gada vasaras sākumam, kā arī 2021.gada ziemā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Covid-19 ierobežojumu laikā komersantiem, tostarp sabiedriskās ēdināšanas komersantiem bija iespējams saņemt grantu apgrozāmajiem līdzekļiem, taču šādam atbalstam, kas izsniegts saskaņā ar pagaidu regulējumu bija noteiks maksimālais atbalsta slieksnis, kas atsevišķu komersantu gadījumā tika sasniegts ļoti īsā periodā, tādējādi šādiem komersantiem faktiski nebija iespēja kompensēt savus saimnieciskās darbības zaudējumus Covid-19 infekcijas izplatības noteikto ierobežojumu rezultātā.

Līdz ar to EM norāda, ka ir nepieciešams atbalsta risinājums, kas paredz kompensēt faktiskos un tiešos zaudējumus, kas sabiedriskās ēdināšanas komersantiem radušies Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumu ietekmē.

Lai pretendētu uz atbalstu, komersantam ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp komersanta pamatdarbības veidam jāatbilst NACE klasifikācijai “Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi”, tāpat komersantam ir jābūt PVN maksātājam, kā arī 2019.gadā, 2020.gadā vai 2021.gadā Valsts ieņēmumu dienesta administrētajos nodokļos kopā komersantam jābūt nomaksājušam vismaz 1,8 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat arī vidējam apgrozījumam 2020.gadā vai 2021.gadā, salīdzinot ar 2019.gadu ir jābūt mazākam vismaz par 20% un šis apgrozījuma samazinājums ir saistīts ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredzētajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Vienlaikus jāņem vērā, ka gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan jebkurai citai atbalsta administrējošai iestādei lēmuma pieņemšanā par atbalsta piešķiršanu būs jāvērtē komersanta iesniegtā informācija, tostarp grāmatvedības dokumenti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. 20 miljoni ēdinātājiem? Kāda velna pēc? Arī veikali bija slēgti un iegādājamo preču sortiments tika ierobežots. Kas veikaliem kompensēs?
    Jau pagājušo reiz miljonus izmaksāja spēļu zālēm un fitnesklubiem.
    Valdīkļi galīgi sviestā sagājuši!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.