Vairākiem mazdārziņu īpašniekiem, kam dārzs atrodas Gulbenē “Spārītē”,nezināmas personas nogriezušas kaņepes un magones.
Vairākiem mazdārziņu īpašniekiem, kam dārzs atrodas Gulbenē “Spārītē”,nezināmas personas nogriezušas kaņepes un magones.
Saimnieki pastāstīja, ka viņi pavasarī iesējuši tikai dažas kaņepes, lai to sēklas pievienotu sviestam vai tās atvēlētu putniem. “Nevarējām iedomāties, ka arī Gulbenē kādam ir vajadzīgas pat šīs dažas manā dārzā izaugušās kaņepes,” saka kāda mazdārza īpašniece.
Latvijā saskaņā ar likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu likumīgās aprites kārtību” sesto pantu ministru prezidents Andris Šķēle un ministru prezidenta biedrs Roberts Dilba noteicis kārtību, kādā atļauta kaņepju audzēšana.
Zemes īpašniekiem vai nomniekiem atļauts audzēt kaņepes tikai ar mērķi iegūt kaņepju sēklas vai kaņepju šķiedru. Sējumus atļauts ierīkot tikai atklātā laukā. Kaņepes nedrīkst audzēt segtajās platībās, tas ir, siltumnīcās vai zem plēves seguma.
“Ja kāds zemnieks vai zemes nomnieks ir nolēmis nodarboties ar kaņepju audzēšanu, tad viņam reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē pēc kaņepju audzētāja iesnieguma aizpildīs kaņepju audzētāja reģistrācijas kartīti trīs eksemplāros, no kuriem viens atrodas pārvaldē, otrs – rajona Policijas pārvaldē, trešais – pie kaņepju audzētāja,” skaidro Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes atbalsta daļas vadītāja Ināra Lesiņa.
Kaņepju audzētājs katru gadu izdara attiecīgus ierakstus savā kaņepju audzētāja reģistrācijas kartītes eksemplārā un līdz kārtējā gada 1.jūnijam informē reģionālo lauksaimniecības pārvaldi un Policijas pārvaldi par apsētajām kaņepju platībām un šķirnēm, kā arī par sējai izmantoto sēklu izcelsmi un līdz 1.oktobrim – par novāktajām kaņepju platībām un saražotajām sēklām. Reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs nosaka par kaņepju audzētāju uzskaiti atbildīgo darbinieku, kas ne retāk kā vienu reizi gadā pārbauda kaņepju sējumus un ieraksta tās rezultātus kaņepju audzētāju reģistrācijas kartītēs. Gulbenes rajonā nav to, kas kaņepes audzē lielākās platībās, tomēr, ja kāds to nolēmis darīt, tad jāievēro Zemkopības ministrijas noteiktā kārtība.