Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+4° C, vējš 1.34 m/s, D-DR vēja virziens

Vācijas katoļu asociācija aicina atcelt celibātu

Berlīne, 24.nov., LETA. Vācijas katoļu centrālas komitejas prezidents Aloizs Gliks otrdien aicināja baznīcu atcelt obligāto celibātu priesteriem, vēta interneta izdevums “The Local”.

 

“Es atzinīgi vērtētu normu, ka precēti diakoni varētu tikt ordinēti par priesteriem,” viņš norādīja laikrakstam “Bild”.

 

Tomēr Gliks arīdzan uzsvēra, ka šāds lēmums nevar tikt pieņemts vienīgi Vācijas teritorijā: “Jautājums par obligātā celibāta [atcelšanu] jāpieņem baznīcai globālā līmenī.”

 

Kāds katoļu baznīcas priesteris Bavārijas ziemeļu daļā pagājušajā mēnesī tika izslēgts no baznīcas, jo viņš paziņoja, ka vēlas precēties, un atzina, ka viņam jau ir viens bērns.

 

Mēneša sākumā izskanējušais Romas pāvesta Benedikta XVI paziņojums, ka baznīca uzņems arī precētus anglikāņu priesterus, kas vēlēsies pāriet katoļticībā, tiek uztverts kā iespējamais pārmaiņu sākums, uz ko cer liberālāki garīdznieki.

 

 

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.