Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+4° C, vējš 3.58 m/s, ZR vēja virziens

Mazumtirdzniecības apgrozījums janvārī palielinājies par 4%

Rīga, 26.febr., NOZARE.LV. Šā gada janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājies par 4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 1,7%, savukārt nepārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos janvārī pieaugums sasniedzis 5,3%.  

Savukārt janvārī, salīdzinot ar 2009.gada janvāri, pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums krities par 16%.

 

Lielāks apjoma samazinājums janvārī gada griezumā bija pārtikas preču grupā – par 16,2%. Nepārtikas preču tirdzniecības uzņēmumos tas sarucis par 15,9%.

 

Kā ziņots, mazumtirdzniecības apgrozījums pērn kopumā salīdzināmās cenās samazinājies par 28%, tostarp pārtikas preču tirdzniecības uzņēmumos – par 20,6%, bet nepārtikas – par 31,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.