Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+2° C, vējš 3.58 m/s, R-ZR vēja virziens

Saeimā sākas diskusija, vai latviešiem svešumā ļaut iegūt dubultpilsonību

Pēc Latvijā patlaban spēkā esošajiem likumiem dubultpilsonība nav iespējama, taču šodien vēl 9.
Saeimas deputāti spriedīs, vai nodot skatīšanai komisijās apvienības Vienotība pārstāvju iesniegto
likumprojektu, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas pilsonības piešķiršanā.

Tas arī nozīmēs, ka patlaban uz Īriju devušās daudzās latviešu ģimenes varēs lūgt piešķirt tur piedzimušajiem bērniem Latvijas pilsonību, neatsakoties no Īrijas pilsonības.

 

Dubultpilsonības kārti Vienotības līderi izspēlēja pirms vēlēšanām, tiekoties ar tautiešiem ārzemēs un arī Latvijā, piemēram, premjers Valdis Dombrovskis Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes sēdē Rīgā sacīja, ka dubultpilsonība palīdzētu saglabāt Latvijas saikni ar ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem.

 

Plānots, ka dubultpilsonība pienāksies latviešiem, kuri ilgstoši strādā ārvalstīs un var iegūt tās zemes pilsonību, kā arī ārvalstīs dzimušajiem Latvijas pilsoņu bērniem, kuri varētu saņemt arī mītnes zemes pilsonību, bet tāda iespēja tagad ir liegta.

 

Pilsonības likums šobrīd nedod iespēju iegūt dubultpilsonību arī aptuveni 23 000 latviešu emigrantiem, kas ir Otrā pasaules kara bēgļi, un viņu pēcnācējiem

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.