Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+1° C, vējš 3.58 m/s, R-ZR vēja virziens

Nākamā gada elektrības līgumi būs gārgāki

Par to Enerģētikas Forumā 2010 informēja a/s Latvenergo valdes loceklis Uldis Bariss.

Viņš iepazīstināja ar Nord Pool un BaltPool elektroenerģijas biržu analītiķu prognozēm uz 2011. gadu. No tām izriet, ka nākamgad vidējā elektrības biržas cena brīvajā elektroenerģijas tirgū esošajiem klientiem būs no 53 – 57 eiro/MWh.

Salīdzinājumam no šā gada aprīļa līdz oktobrim elektrības cena Baltijas reģionā svārstījās no 42 līdz 48 eiro/MWh. Elektrības cena atkarīga no plānotajiem reģiona elektrostaciju remontiem, prognozētā ūdens daudzuma upēs un energoresursu izmaksām.

 

“Tiem Latvijas uzņēmumiem, kas elektroenerģiju iepērk brīvajā tirgū un jaunu līgumu slēdz pašlaik, šīs elektrības biržu prognozes indikatīvi rāda, kādu cenu elektrības pārdevēji klientiem uz nākamo gadu varētu piedāvāt.

 

Jā, šobrīd, slēdzot līgumu, cena ir augstāka nekā pirms gada, tomēr nevar apgalvot, ka augsta elektrības cena saglabāsies visu nākamo gadu, jo situācija mainās ik brīdi,” skaidroja SIA Enefit rīkotājdirektors Jānis Bethers. Tomēr jāpiebilst, ka elektroenerģijas cena juridisko klientu ikmēneša rēķinos veido tikai aptuveni 52% no kopējās izdevumu summas.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.