Pirmdiena, 2. februāris
Spīdola, Sonora
weather-icon
+-7° C, vējš 2.68 m/s, ZA vēja virziens

Pirmā piedzimst meitenīte

Jaunā gada pirmajā dienā, 1.janvārī, pulksten 6.25 Gulbenes slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nāca meitenīte – 3,800 kilogramus smaga un 55 centimetrus gara. Mediķi saka, ja pirmais gada bērniņš ir meitenīte, tad gads būšot mierīgs. Arī pērn pirmais Gulbenes novada bērniņš bija meitenīte.

Jaundzimušās meitenītes māmiņa ir Kristīne Lelle no Lizuma, savukārt tētis Andris Bāliņš – no Cēsu puses, bet tagad dzīvo un strādā Jelgavā. Mazulīte ir abu vecāku pirmdzimtā. Meitenītes tētis stāsta, ka pirmās nedēļas noteikti dzīvos Lizumā, bet tad ģimene dosies uz Jelgavu.
Jaunā māmiņa stāsta, ka meitiņai pasaulē bija jānāk tikai janvāra beigās. “Negaidījām, ka bērniņš piedzims tik ātri. Sagaidījām jauno gadu, aizgājām gulēt, bet tad gan cēlāmies un pulksten 3.30 izbraucām no Lizuma, lai dotos uz Gulbenes slimnīcu. Mazā izvēlējās zīmīgu datumu, kad piedzimt, – 01.01.11. – visi vieninieki. Mums tas ir pārsteigums, ka meita nāca pasaulē tieši šajā datumā,” stāsta jaunie vecāki.
Andris atklāj, ka ļoti vēlējās, lai pirmā viņam būtu meita, savukārt Kristīne sākumā domājusi vārdus puisītim, bet ultrasonogrāfijā teikts, ka būs meita.
Pagaidām mazulītei vārdiņš vēl nav dots, bet mammai un tētim padomā ir trīs vārdi, kurš būs īstais viņu meitiņai, tiks izlemts pavisam drīz. “Izlasīsim un izpētīsim, ko katrs vārds nozīmē, un tad arī izlemsim, kādu likt meitai,” saka Kristīne.
Andris novērojis, ka meita ir mierīga, bet balss gan viņai esot skaļa. “Es jau smējos, ka tas no manis – jo mana mamma teica, ka arī es bērnība esmu bijis ļoti skaļš,” stāsta Andris, savukārt Kristīne piebilst, ka mazā īpaši skaļi izrāda savu balstiņu, kad viņu pārģērbj, bet naktīs mazā guļ mierīgi un ļauj to darīt arī vecākiem. “Viņa tikai paēd, paņurd un atkal guļ,” saka Kristīne.
Jaunos vecākus nebaida problēmas, un viņi ir pārliecināti, ja ir vēlme un gribēšana, tad ar visu var tikt galā.  
Kristīne stāsta, ka daudziem ir izveidojies stereotips, ka lauku slimnīcas nav tik labas kā, piemēram, Rīgas slimnīcas. “Tās ir muļķības. Tagad varu teikt viennozīmīgi – tā nav! Esmu apmierināta, jo te esmu aprūpēta un apčubināta. Dzemdības pieņēma vecmāte Līga Ķuze. Lielajās slimnīcās man liekas, ka netiek pievērsta tik liela uzmanība,” domā Kristīne.
Dzemdību nodaļas vecākā māsa Sanita Glāzniece norāda, ka pagājušajā gadā Gulbenes slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē ir nākuši 212 bērniņi, no tiem 104 puikas un 98 meitenes, un ir pieņemtas 211 dzemdības, dzimis ir viens dvīņu pāris. 2010.gadā ir piedzimis krietni vairāk bērniņu, jo 2009.gadā Gulbenes slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nāca mazliet vairāk par 170 bērniņiem.
Ražīgākie mēneši pērn bijuši – janvāris, jūlijs un novembris. Ir dienas, kad dzimuši pat četri mazuļi. Daudzas sievietes brauc dzemdēt arī no Alūksnes, Apes, Balvu un Madonas puses.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.