Elektroenerģijas gala tarifa celšanas ietekme uz mājsaimniecībām ir neskaidra, un trūkst arī nopietnas argumentācijas, kāpēc elektrībai ir jāsadārdzinās, tā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) trešdien doto zaļo gaismu valsts a/s Latvenergo no 1. aprīļa paaugstināt elektroenerģijas gala tarifu mājsaimniecībām vērtē uzrunātie eksperti.
Elektroenerģijas gala tarifs mājsaimniecībām, pēc Latvenergo sacītā, no 1. aprīļa pieaugs vidēji par 21%. Latvenergo paziņojumā presei pēc SPRK dotās atļaujas paaugstināt tarifu vien īsā teikumā beigās norāda, ka elektrības gala cenu par 11% audzēs Latvenergo meitasuzņēmuma a/s Sadales tīkls sistēmas pakalpojumu tarifu pieaugums.
Savukārt sadārdzinājums par atlikušajiem 10% skaidrojams ar elektroenerģijas tirgus cenas un
obligātā iepirkuma izmaksu pieaugumu. Taču konkrēti iemesli šo izmaksu pieaugumam un tam, ar
ko tas ir saistīts, izpaliek.
Toties plaši tiek aprakstīts, kā jaunās izmaiņas skars Latvijas mājsaimniecības. Uzņēmums arī paslavējis sevi, cik tas ir bijis sociāli atbildīgs, neceļot elektroenerģijas tarifu iepriekšējos divus gadus un nupat pilnveidojot savu sociālo atbalsta programmu, paredzot atbalstu arī daudzbērnu ģimenēm.