Gulbenes novada pašvaldībā uzsākts darbs pie jauniem saistošajiem noteikumiem par ielu tirdzniecību – liecina pašvaldības publiskotā informācija.
Šogad no jauna ir jāapstiprina visi pašvaldības saistošie noteikumi saistībā ar izmaiņām likumos – “Dzirkstelei” skaidro novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika.
Jauno saistošo noteikumu projektā par ielu tirdzniecību lielu izmaiņu nebūšot, informācija tikšot precizēta. Darbs vēl esot procesā, sadarbojoties juristiem, būvvaldes un citiem pašvaldības darbiniekiem. Pirms jaunizstrādātais dokuments tiks nodots apstiprināšanai novada domē, plānots izsludināt sabiedrisko apspriešanu, saka G.Švika.
Palaikam ieskanas diskusija par to, ka Gulbenē vajag pašvaldības tirgu, kura pagaidām nav. G.Švikas uzskats – tas pašvaldībai būtu juridiski samērā sarežģīti. Pašvaldībai nav savas zemes, kas varētu derēt tirgus izveidei. Turklāt citos novados nav daudz veiksmīgu piemēru pašvaldības tirgus darbībā, viņa saka. Drīzāk varētu būt runa par ielu tirdzniecības vietu saraksta papildināšanu. Taču tādā gadījumā, kā domā G.Švika, vajadzētu būt pārliecībai, ka jaunierādītās vietas būs saistošas gan tirgotājiem, gan pircējiem. Pagaidām konkrētu piedāvājuma variantu neesot.
Deputāts Gunārs Ciglis “Dzirkstelei” uzsver, ka Gulbenē noteikti vajag izveidot tirgu, kurš darbotos katru dienu. Turklāt šādam tirgum jāatrodas pilsētas centrā, kur notiek cilvēku kustība. Tirgus, viņaprāt, nedrīkst būt izcelts ārpus pilsētas. G.Ciglis uzskata, ka ar laiku piemērots risinājums varētu rasties un viņam personīgi būtu vairāki varianti, kur var saskatīt tirgus veidošanas iespēju. Deputāts pauž – tirgus sociālā nozīme ir daudzveidīga. “Tirgus – tā ir arī cilvēku satikšanās vieta. Vieta, kur katrs atkarībā no rocības var iepirkties, kur cilvēki var aprunāties cits ar citu,” saka G.Ciglis.
Arī deputāts Intars Liepiņš “Dzirkstelei” akcentē – Gulbenē derētu tāda tirgus izveide, kur pircējs var atnākt katru dienu, nevis konkrētās dienās noteiktā laikā, kā tas ir pašlaik.
Deputāts Ivars Kupčs laikrakstam saka, ka nav pēdējā laikā dzirdējis iedzīvotāju sūdzības par to, ka Gulbenē nepietiktu ar jau esošo privāto tirgu Rīgas ielā, ar pašvaldības organizēto ikmēneša zaļo tirdziņu centrā vai citur Gulbenē, ar amatnieku ikgadējo tirgu, ar tirdzniecību pie veikala “Beta”. “Nav tā, ka bez ikdienā atvērta tirgus mēs Gulbenē nevarētu iztikt. Mums ir gana daudz veikalu pilsētā. Ir izvēle, ir cenu atlaides. Tirgus apmeklēšana – tā jau vairāk sevis lutināšana,” uzskata I.Kupčs.
- Šodien: 24.11.2024
- Sveiki! Pieslēgties
Bērzu ielas placis būtu piemērots stacionāram tirgus pārtikas paviljonam.
Kad noskaties,pārsvarā tos tirdziņos pensionāri iepērkas.Cenas ir ļoti lielas.Un Gulbenē ir daudz visādu mašīnu un citas tehnikas rezerves daļu veikalu.Bet nav normāla tirdzniecības centra.Maximas divas,bet jēgas nekādas.Nav izvēles.Skolas ielā vēl puslīdz.Viss ir lielākajās pilsētās.Kautgan Balvos ir vairāk kā Gulbenē.
Ja ienāktu Lidl veikals.visi būtu tiešām priecīgi.
Naivo sādžas pastalnieku naivie sapņi! Pilnīgi nekā normāla tajā Lidlā nav! Ja tikko atveroties, kad stundām stāvējām rindās, bija daudz kas interesants, tad tagad maxima ir labāka.
Lietuvā lidls ir labāks, bet mūsējais ir sū.. !
Tās ir kāda personīgās intereses, lai tirgus butu sadalīts, izsvaidīts pa dažādām vietām. Jau cik reizes nav diskusijas par tirgus laukuma nepieciešamību, bet vienmēr ir iemesli to atlikt, atrast iemeslus un NEPĀRVARAMUS ŠĶĒRŠĻUS. Ja pašvaldība nevar izdarīt tik vienkāršu lietu, kā atļaut tirgoties rodas jautājus, kā jums tik viegli ir pielikt algs utt. Cik šogad ir paredzēts komandējuma braucieniem 140 000, tā kā bij dažus gadus iepriekš ? Ja nav tās zemes, tad atpērkat nolidzinat kautko, kam tad jūs tur sēžat ?
Visu laiku ir runa,ka tirgus ir sadalīts,bet cilvēki grib,lai tas atrodas vienā konkrētā vietā,jo katrā tirdzniecības vietā ir produkcijas atšķirība,arī cenu ziņā.
Ozolu ielas laukums stāv gadiem neizmantots.
Vai tad tas nepieder domei???
Rodi aizvērti.Tur arī veidojat tirgus paviljonu.
Piekrītu par tirgu vienā vietā, kā tas bija kādreiz, un patreiz ir citās pilsētās. Pie mums viss ir izsvaidīts, katrs tirgotājs brauc kur un kā grib, bet Klientam jāzīlē kur šo ceturtdien man skriet vai uz Rīgas ielu, vai pie Betas. Nu gluži kā Kupča kunga žāvētā gaļiņa, braukā no vienas vietas uz otru, katrā vietā noteiktu laiku, nevar saprast no kā bēg, no Klienta, vai PVD, vai ieņēmumu dienesta.
Iedzīvotājiem aktīvāk jāuzstāj par labu tirgus laukumu mūsu pilsētai no tā iegūs vis rajons katrs kas kaut ko izaudzē varēs tirgot bet tagad pārdevēji izsvaidīti un klienti nemaz negrib iet jo nav ērti tā
Pilsētas vidū tāds liels ganību laukums (kādreizējie “Bērzi” tā saucamie). Vietas viņiem neesot! Gulbenieši jūs neesat, kas Domē sēžat, tur tas suns aprakts! Pilnīgs pofigs jums ir par pilsētu, un vietējā ģeogrāfijā jūs arī neorientējaties. Atbraucat, atsēžat un tik velkat deķīšus cits uz Lejasciemu, cits uz Lizumu, cits vispār sazin kur.
Vēl vienas lietas Gulbenei nav, kas citur pasaulē ir: krāmu tirdziņa. Tam nav jābūt katru dienu un tam nevajag aprīkojumu, tikai laukumu. Krāmus var atļaut tirgot no mašīnām, kā tas arī citur pasaulē notiek. Pat no ratiņiem (kā tas ne visur notiek, bet būtu lietderīgi).
Gulbenei vispār neko nevajag laikam – pat piemēram veikalu Pepco dome nevar ielaist pilsētā, jo redz uzreiz noteikt visām pàrejām tirgotājām nebūs ienākumu… būtu tak arî cilvēkiem darba vietas..
Domāju ka gulbenes domei nekas neinteresē nekas
Pepko ir vienreiz lietojamas lētas lupatas! Tad uz tirgus ir daudzreiz kvalitatīvāk.
Ziniet… Gudri jau ir komentēt, kas kur brauc un tirgojas, kur stāv, un kur vispār nekas nenotiek, no ka bēg un sazin ko! Ja būtu konkrēta viena vieta – gan Kupča kungs, gan saldējuma vīriņš, gan visi pārejie piestātu tieši tur vienuviet! Apsveicami ir tas, ka cilvēki vispār mūsu novadā nodarbojas ar uzņēmējdarbību un, ka spēj nopelnīt, lai pastāvētu! Arī ar gaļiņām, es priecājos, ka piebrauc tieši pie manas omes un viņa tiek pie labumiem! Tieši ta ari jāstrādā – vērstam uz klientu, nevis visu dienu dirnet vienā vietā un cerēt, ka visu pardosi un nauda iekritis maciņā! Ja nesaprot neko no uzņēmējdarbības – tad droši vien arī var tukši virināt muti, ka no kaut kā kāda bēg! Skatos uz saldējuma vīriņu un saprotu, ka savu vietu un nišu atradis un viņam ir savs klientu loks! Diezin vai ja visu nedēļu stāvētu viena vietā, kāds tos saldejumus pirktu! Un neba bez atļaujām viņi visi to darītu! Manuprāt, tas ir pilnīgs sviests, neko nezinot runāt! Bet vienu foršu vietu, kur varu aiziet un izvēlēties no visiem mūsu mājražotājiem gardumus, noteikti gribētu visi gulbenieši!
Tā jau to pilsētu gremdē tie kas brauca komandējumos uz Krieviju Baltkrieviju nav jau zināms kādas intereses viņi te pārstāv !!!
Tauta vēlas Gulbenē- Lidl.Pepko un tirgus paviljonu.
Zini es labāk nopērku lētāku preci (tevis teikto lupatu) zinot to kā bērni aug pa stundām – nekā mūsu krutajā tirgū tādu pašu preci par 3 x lielāku naudu.. un Pepco nav tikai drēbes, tur ir arī daudz citu lietu… un pilnīgi ticu, kad esi arī viens(a) no tiem kas ar prieku iepirkot Pepco un Tevis nosauktās lupatas…
Biju pāris reizes iegājis Pepco, kad tikko parādījās Latvijā. Vairāk tur savu kāju nesperu.
Ja tam Pepco nav vietas nekur centrā un ir tādas bažas par konkurenci- varbūt var kādā pilsētas nomalē? Mūsdienās tā vairs vairs nav problēma- kas grib, tas aizbrauc. Turklāt der padomāt arī ar sabiedriskā transporta politiku Gulbenē. Vai tad cilvēki dzīvo tikai uz Rīgas ielas, citiem neko nevajag?!
Pepco un LIDLā iepērkos regulāri. Turi var dabūt tādas preces, ko citur nevar dabūt. Un par kvalitāti – jāskatās ko pērk. Pepco drēbes patiesībā ir pat ļoti labas, tāpat kā RIMI tā eco līnija. P.S. finanšu problēmu nav un uz cenām neskatos, iegādājos preces arī citos veikalos.
Kamēr neviens nejaucās tirgus lietās tikmēr mums bij tirgus kurš attīstijās bet tagad uzņēmēji caur domi dara visu lai nebūtu konkurences viņu bodēm
Pepko nenāk.jo nav piemērotas vietas tirdzniecībai Gulbenē.
Nojaukt Elvi bojā tik skatu
Kāpēc mūsu novadā nestimulē tieši jauniešu.bet gan 50gadnieču iesaisti biznesa projektos.kā to aktīvi dara piemēram Zemgale? Nāktu jaunieši ar inovatīvām idejām.darboties griboši. Šeit atbalsta tos.kam jau ir daži nekādu ievērību neguvu biznesi.
Kad nu bijuši uzņēmēji, kas pilsētu ar kaut ko apgādā! Man kurpes vajag- kur lai es eju, kopš “Vigo” vairs nav? Kur vispār Gulbenē kaut ko var nopirkt?!
Veikalnieki uzskrūvē cenas cilvēki iepērkas internetā un citos ciemos tas ir tikai tāpēc ka nav konkurences mums pilsētā veikali ir kā sasaluši nekas nemainās nekas jauns netiek atvests būtu kārtīgs tirgus tas izgriestu pogas
Viss Muižas- slimnīcas- Alus brūža gals ir bez jel kāda veikala vispār. Pat maza pārtika kioskiņa nav. Tur laikam nav nekur tādas platības, lai izvietotu tirgu, nu bet vismaz kioskam tak varēja vietu atrast.
Visos iespējamos laukumiņos kaut kādas muļķīgas birzītes- no vienas vietas. Krasta/Ābeļu ielā, tad turpat Makša laukums… Pārsimt metru attālumā no Gulbīšu parka- nu vajag?!
Jā līdz betai Tev ir tālu, tad nopērc un noliec savu kioskiņu un tirgojies uz nebēdu, pircēji rindā stāvēs un nauda nāks…..
Kur ir tie strādāt gribošie, ar idejām bagātie jaunieši? Vai, jūsuprāt, lai pieteiktos projektiem, viņi būtu jāmeklē un jāuzrunā, jo kautrīgi sēž mājās un gaida savu zelta stundu? Būsim reāli, jaunieši kuri ir ar idejām, tās arī realizē. Ja Gulbenē tas nenotiek, tātad nav apņēmīgu jauniešu, visticamāk visi ir prom,lielpilsētā.
Katrā valstī , katrā pilsētā ir tirgus, bet vai tāds kā bija Adamoviču? Ja ir pieprasījums, jābūt piedavājumam!
Jaunieši vidusskolā mācās ekonomiku.Tur arī ir potenciāls.Jāiesaistās.
Kā kādreizējais tirgotājs, varu teikt, ka ikdienu tirdziņam nav lielas jēgas, ja vien prece nav beztermiņa. Pārtikas mājražotājiem ir realizācijas termiņi, katru dienu vienu un to pašu cilvēki nepērk, jo cik tad ir to pircēju? Nopērk, piem.žāvētas gaļas gabalu un ēd nedēļu. Turklāt, tirgotāji jau sen ir iemācījušies sevi realizēt ar izbraukuma tirdzniecībām tieši pie klienta.
Ieteiktu vispirms aprunāties ar tirgotājiem, vai šāds ikdienas tirgus ir nepieciešams. Lai ideja nepārvērstos par kārtējo lupatnieku tirdziņu.
Dana,nav jau runa tikai par gaļu,
nāk stādu,puķu,krūmu tirdzniecība,
dažādi zaļumi,ogas,sēnes u.c.
Un vienuviet to tirdzniecība būtu vēlama.
Arī mazdārziņu audzētāji varētu pārdot savu izaudzēto.
Lai pašvaldība veic testu labā vietā uzliek zimi “Te drīkst tirgoties ” bez saskaņošanas un kukuļiem par labu vietu. Tie kas šaubās varēs pavērot kas notiek. Tā arī būtu vietējā biznesa atbalstīšana. Jo cik gadu atbalsta atbalsta veicina tūrismu bet ūdens tik smeļas mutē gulbeniešiem.
Gaļu vispār nevajag tirgot tirgū, jo gaļai ir jāatrodas vēsuma vitrīnā. Bet ir milzums citu lietu, ko tirgū mēdz pārdot. Kad es vasarā gribu kādu Balto Dzidro ābolu apēst- uz kurieni lai es zinu iet? Skriet pa visu pilsētu, meklēt un beigās secināt, ka, ja nu kaut kur ir, tad tikai kāda kaimiņa dārzā?! Ja man pašai kādi stādi paliek lieki- kur tos realizēt?
Ar ko mēs sliktāki par Rīgu ? Kāpēc tur var bet te nē ?
Izpārdeva visādas ēkas ar pieguļošām āra teritorijām, kas pašvaldībai it kā nebija vajadzīgas… Bet karš kā nesākas, tā nesākas, un mierlaika dzīve prasa savu… Un nu var sākt jau riktēties uz elkoņos košanu.
Un kas tur, tajos brikšņos ir plānots, kas starp dzelzceļu (pirms tilta pār Krustalīci) un Madonas šoseju? Tā nav Gulbenes zeme?