Ceturtdiena, 5. februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
weather-icon
+-17° C, vējš 2.35 m/s, A-DA vēja virziens

Tiksies ar novadnieku Artūru Snipu

Gulbenes bibliotēkā ceturtdien, 8.decembrī, pulksten 17.00 viesosies rakstnieks un publicists, mūsu novadnieks galgausnietis Artūrs Snips.

Lasītājiem A.Snipa vārds zināms no prozas krājumiem „Nelabojami radi” (1979) un „Mazs ciemats turp un atpakaļ” (1987), bet romāns „Pasaule pēc tam” (2006) nominēts laikraksta „Diena” gada balvai. 1986.gada rudenī A.Snips vērsās pret Daugavpils HES celtniecību, jo projekts paredzēja Daugavas senlejas applūdināšanu. Tā laika domas un darbi apkopoti krājumā „Domu Daugava. Sirdsdaugava” (1989).
 “2010.gadā izdotais krājums „Klejojumi” ir autora vēsture – atmiņu uzplaiksnījumi, kuros veidots skatījums uz Ziemeļiem, Krieviju, Čečeniju, kā arī Latviju. Vairākas grāmatas nodaļas lasītāju aizved Vecpiebalgas senākā un tuvākā pagātnē. Tur arī atmiņu uzplaiksnījumi no Galgauskas pamatskolas, internāta dzīves un Gulbenes ielām. Klejojot pa savu atmiņu krātuvi, autors mūs izved cauri barikāžu un Tautas frontes laikiem līdz pat 2009.gada Ziemassvētkiem. Grāmatu papildina foto no mūsu novadnieka Artūra Snipa dažādiem dzīves periodiem,” stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.
Pasākums notiek projekta „Rakstnieks – dzīves izjūta – lasītājs” gaitā ar Valsts kultūrkapitāla  fonda un Gulbenes bibliotēkas atbalstu. Ieeja – brīva.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.