Arī vasarā cilvēki slimo ar vīrusiem, kad ir augsta temperatūra, iesnas, kakla sāpes, klepus. Neiztrūkstošas ir traumas, kā arī ik palaikam kāds vēršas pēc palīdzības Gulbenes slimnīcā, lai noņem piesūkušos ērci.
SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka maldīgs ir uzskats, ka vasarā neslimo ar vīrusiem. Vīrusi un baktērijas izplatās, un ir, kam tagad tieši ir sezona. Bērnu nodaļā Balvos ir diezgan daudz mazo pacientu, kuriem ir augsta temperatūra. “Arī par “kovidu” pagājušās nedēļas beigās bija informācija, ka ir neliels pieaugums valstī kopumā. Mēs neesam konstatējuši, bet, iespējams, arī pie mums ir “kovida” saslimšanas gadījumi,” stāsta S.Drubiņa.
Katru vasaru novērojams arī lielāks traumu skaits. Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Gulbenē vēršas gan pieaugušie, gan bērni ar dažādām traumām – sasitumiem, brūcēm, lūzumiem. “Bērniem ir brīvlaiks, un viņi ir aktīvāki. Pieaugušie gūst traumas, piemēram, veicot zāģēšanas darbus,” saka S.Drubiņa.
Tāpat diezgan daudz cilvēku vēršas pēc palīdzības, lai mediķi noņem piesūkušos ērci. Pēc palīdzības noņemt ērci un ar dažādu kukaiņu kodumiem, dzēlieniem kopā apvienībā vērsušies 144 iedzīvotāji – Gulbenē 95, Balvos 49. Pirmā ērce noņemta 29.aprīlī.
S.Drubiņa atgādina, ka karstajā laikā svarīga ir šķidruma uzņemšana un vairāk jādzer tieši ūdens, kā arī īpaši jāpieskata vecie cilvēki un bērni. “Veciem cilvēkiem, kuriem ir hroniskas kaites, karstums ir grūtāk izturams. Viņiem ir jāatgādina dzert zāles un uzņemt šķidrumu, kā arī plus 30 grādos nevajag doties uz dārzu. Nevajag sevi pārvērtēt,” uzsver ārste.
Statistikas dati apvienībā ir diezgan iepriecinoši, jo kopš jūnija apvienībā ir bijuši tikai divi pacienti, kuriem karstajā laikā sākās veselības problēmas. Viens pacients gados, otrs – jauns cilvēks, bet viņam ir saistība ar alkohola lietošanu, kas to visu, kā norāda S.Drubiņa, karstajā laikā tikai pasliktina.
Kur tik dzirdi, visi mūk pat Balvu slimnīcu pieminot. Lai zinātu kas un kā, varbūt vajadzētu painteresēties apkārtnes vai citās slimnīcās vai pieņemšanās- cik mūsējo bijuši. Un tad attiecīgi uzlabot darbu.