Pirmdiena, 15. decembris
Johanna, Hanna, Jana
weather-icon
+3° C, vējš 0.45 m/s, R vēja virziens

Pieturvietas plāno iekļaut maršrutā līdz šī gada beigām

Iedzīvotāji turpina vērsties “Dzirksteles” redakcijā, lai noskaidrotu, vai tiešām neko nevar darīt, lai starppilsētu satiksmes autobusi nepabrauktu garām pieturvietām, piemēram, pretī veikalam “Supernetto” Gulbenē.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka starppilsētu autobuss ir tiesīgs piestāt tikai tā saucamajās tarifa pieturās, jo biļešu cenas ir paredzētas no vienas tarifa pieturas līdz otrai. Gulbenē šāda tarifa pietura faktiski esot tikai autoosta.
“Kas būtu jādara, pie kā jāvēršas, lai atrisinātu šo problēmu un cilvēkiem nebūtu jāapjūk, kad garām pieturai aizbrauc autobuss?” tā lasītāji vairākkārt ir jautājuši “Dzirkstelei”.
Gulbenes novada domes Attīstības un īpašuma nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja skaidro, ka šis jautājums par šo pieturu ir risināts vairākus gadus, bet bez rezultāta. Ir rakstīts uz Autotransporta direkciju, ka šo pieturu vajadzētu ieviest kā tarifa pieturu, bet direkcija uzskatot, ka tik mazās pilsētās pietiek ar vienu pieturu.
“Dzirkstele” sazinājās ar Autotransporta direkciju, kura skaidro, ka vairākas tarifa pieturas starppilsētu autobusu maršrutā drīkst būt tikai valsts nozīmes pilsētās, savukārt nelielās pilsētās vairāk nekā vienas tarifa pieturas iekļaušana maršrutā netiek praktizēta, tādēļ arī Gulbenes novada dome uz savu lūgumu saņēma atteikumu.
Autotransporta direkcija uzsver, ka situācijai, kas izveidojusies Gulbenē, tiek meklēts risinājums un pasažieru pārvadātājs „Nordeka” patlaban strādā pie divu ne tarifa pieturu iekļaušanas autobusu maršrutos. Plānots, ka viena pietura atradīsies pie veikala “Supernetto”, bet otra – pie “Rankas sieriem”. Izkāpjot un iekāpjot šajās pieturās, pasažierim būs jāiegādājas biļete par tādu cenu kā līdz vai no Gulbenes autoostas. Pieturvietas maršrutā tiks iekļautas līdz šā gada beigām.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.