
Gulbenes novada pašvaldība mērķtiecīgi atbrīvojas no tās funkciju izpildei nevajadzīgajiem dzīvokļiem. Šajā sakarā 26. februāra domes sēdē tika pieņemti vairāki šāda veida lēmumi. Tajā skaitā deputāti nobalsoja par divu Gulbenes dzīvokļu pirmās izsoles rīkošanu.
Abi dzīvokļi atrodas Raiņa ielā 44. Abi sastāv no divām istabām. Katra dzīvokļa kopējā platība ir vairāk nekā 40 kvadrātmetru.
Norādīts, ka abi dzīvokļi ir sliktā tehniskā stāvoklī un, lai tos varētu izīrēt, būtu bijis jāveic kapitālais remonts, kam būtu nepieciešami lieli finanšu līdzekļu ieguldījumi. Pašvaldībai tas nav izdevīgi. Tāpēc – atklāta mutiska izsole ar augšupejošu soli.
Kā vienu, tā otru dzīvokli pēc pašvaldības uzaicinājuma ir novērtējis sertificēts vērtētājs, un katra šā dzīvokļa tirgus vērtība pārsniedz 11 000 eiro.
Domes sēdē pie šā jautājuma izskatīšanas deputāts Andis Caunītis pauda – jaunākā juridiskā nianse ir tāda, ka dzīvokļa komunālo maksājumu, kā arī īres maksas parāds paliek piesaistīts dzīvoklim, nevis personai, kura šos parādus iekrāja. “Vai dzīvokļa īpašuma izsolē norādām, ka ir parādi? Nebūs tā, ka izsolē nosolīs un būs “patīkams” pārsteigums? Vai uzreiz pasakām, ir vai nav parādu nasta?” viņš jautāja.
Pašvaldības vecākā zemes lietu speciāliste Aiga Gibnere skaidroja, ka patiešām vienam no izsolē pārdodamajiem Raiņa ielas 44. mājas dzīvokļiem ir parāds, kas izveidojies aizvadīto trīs gadu laikā. Parādu pieļāvis īrnieks. A.Gibnere teica – izsoles noteikumos tiekot norādīts ar dzīvokli saistīto parādsaistību apmērs. Parādsaistības izsoles noteikumos tiekot ietvertas kā apgrūtinājums. Tiek arī definēts papildu nosacījums, ka jaunais īpašnieks apņemas segt parādus, taču tas neietekmē un arī nesamazina dzīvokļa izsoles nosacīto cenu.