Piektdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
weather-icon
+13° C, vējš 2.68 m/s, Z-ZA vēja virziens

Pārkāpēju atrunas: aizdomājušies vai steidzas pie ārsta (1)

Agija Dortane stāsta – lai gan autovadītāji zina, ka notiek akcija, tāpat ir tādi, kas pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu gan pilsētā, gan ārpus tās. Foto: Inita Savicka

Fiksē 54 administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, tajā skaitā 33 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu

“Dzirkstelei” kārtējo reizi bija iespēja doties reidā kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, lai klātienē vērotu satiksmes uzraudzību.

No 13. līdz 19. aprīlim visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”, kuras laikā 15. aprīlī visās akcijas dalībvalstīs norisinājās “24 stundu ātruma kontroles maratons”.

Degvielas dēļ satiksme samazinājusies
Reidā “Dzirkstele” devās kopā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas 3. grupas galveno inspektoru Aleksandru Finu un Reaģēšanas nodaļas 1. grupas vecāko inspektori Agiju Dortani.

Vēl pirms kopīgā reida uzsākšanas trešdienas rītā ceļā no Alūksnes līdz Gulbenei policisti apturējuši sešus ātruma pārkāpējus, no tiem, piemēram, diviem steidzīgajiem autovadītājiem ātrums bija par 30 kilometriem lielāks nekā atļautie 90 kilometri stundā, savukārt Gulbenē kāds traucās ar 73 kilometriem stundā, bet vēl viens – ar 65 kilometriem stundā. A.Dortane stāsta, ka autovadītāji ir zinoši, ka notiek akcija. “No šiem sešiem ātruma pārkāpējiem pieci zināja, ka tāda notiek, bet steidzās tāpat. Bija, kas teica, ka steidzas uz slimnīcu, cits – uz darbu,” saka A.Dortane.

Foto: Inita Savicka

Arī reida laikā, kad kopā ar policistiem bija “Dzirkstele”, bez pārkāpumiem neiztika – Gulbenē, Ozolu ielā, tika apturēts kāds autovadītājs, kurš pārvietojās ar ātrumu 63 kilometri stundā, nevis 50 kilometri stundā, tā pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu. “Vainīgs esmu,” “Dzirkstelei” atzīst šis autovadītājs, kurš saņēma rakstisku brīdinājumu. Bet kopumā reids ar “Dzirksteli” aizritēja mierīgi. Autovadītāji galvenokārt ievēroja noteikumus. “Ņemot vērā degvielas cenas, satiksme ir samazinājusies,” saka A.Fins, un viņa kolēģe turpina, ka brīvdienu vakaros jaunieši vairāk vizinājās, tagad – mazāk.

Bieži ziņo iedzīvotāji
Policijas novērojumi liecina, ka autovadītāju iecienīta ir Smiltenes šoseja, uz kuras tiek pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, kā arī pie luksoforiem ir steidzīgi autovadītāji, kuri vēl cenšas paspēt pārbraukt krustojumu. Biežākās ātruma pārkāpēju atrunas ir tādas, ka esot aizdomājušies vai steidzas pie ārsta.
A.Dortane stāsta, ka autovadītāji zina, kāds ir ātrums, pie kura tiek atņemtas vadītāja tiesības, un ir bijuši gadījumi, kad viņi arī pasakot – galvenais ir saglabāt tiesības. “Viņi pārsniedz ātrumu un ir gatavi maksāt soda naudu, bet lai tikai tiesības paliktu,” stāsta policiste.

Policijas automašīnā uzstādītās ātruma kontroles ierīces ekrānā bija redzams, cik ātri pārvietojas garāmbraucošie transportlīdzekļi. Foto: Inita Savicka

Novērojumi arī liecina, ka joprojām netrūkst autovadītāju, kuri sēžas pie stūres alkohola reibumā, un lielākoties tie ir vīrieši.

Savukārt A.Fins uzsver, ka pozitīvi ir tas, ka iedzīvotāji bieži ziņo par aizdomīgiem transportlīdzekļiem.
A.Dortane vērš uzmanību, ka Gulbenē blakus Brīvības un Vidus ielas krustojumam melnbaltie stabi joprojām turpina mulsināt gan gājējus, gan autovadītājus, jo ir, kas īsti neizprot, kam tad šajā vietā ir priekšroka. Un priekšroka ir autovadītājiem.

Policisti skaidro, ka viņu darbs nav tikai ceļu satiksmes uzraudzība. Ja tiek saņemts izsaukums, piemēram, uz skandāliem, kas parasti mēdz notikt alkohola reibumā, ir jādodas uz tiem. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Reaģēšanas nodaļas policisti Valsts policijā ir amatpersonas, kas pirmās dodas uz izsaukumiem un operatīvi reaģē uz iedzīvotāju ziņojumiem par dažādiem notikumiem.

UZZIŅA
15.aprīlī ROADPOL nedēļas ietvaros norisinājās 24 stundu ātruma kontroles maratons. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes apkalpojamajā teritorijā fiksēti 54 administratīvie pārkāpumi ceļu satiksmē, tajā skaitā 33 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Reģistrēti 7 ceļu satiksmes negadījumi, kuros divos gadījumos cietušas divas personas. Nav konstatēti transportlīdzekļu vadītāji reibumā. Avots: Valsts policija

    Komentāri (1)

    Jānis
    14:42 17.04.2026
    Vai tiešām Vidus un Brīvības ielu krustojumā ir tik grūti noskrūvēt tās svītrainās uzlikas uz stabiem. Bieži ir tā, ka viens autovadītājs apstājās, bet pretējā virzienā braucošais- ne. Diemžēl ne visi Gulbenes šoferi tik labi pārzina CSN.

    Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.