Gulbenes novada pašvaldība vēlas turpināt viedo tehnoloģiju ieviešanu savā praksē, lai tādā veidā taupītu naudu un iegūtu zināmu neatkarību no energoresursiem. Runa ir par pašvaldības īpašumos izvietojamām astoņām jaunām saules elektrostacijām, turklāt – tieši Gulbenē. Tas tāpēc, ka ar šādiem nosacījumiem ir iespējams šīm iecerēm piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu.
“Saskatām iespēju,” sacīja novada domes priekšsēdētāja padomnieks Jānis Barinskis, piedaloties attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē 18.septembrī. Viņš atgādināja, ka pašvaldībai jau ir uzstādīta saules elektrostacija uz administrācijas ēkas un šis ieguldījums šobrīd sevi jau ir atpelnījis. Turpmāk iecerēts pilsētā uz vēl astoņām citām pašvaldības ēkām uzstādīt saules elektrostacijas ar atbilstošām jaudām, lai tādā veidā samazinātu pašvaldības budžeta tēriņus elektrības rēķinu atmaksai, teica J.Barinskis. Viņš uzsvēra, ka pēc skeptiskākajiem aprēķiniem būvdarbiem būs nepieciešami 120 000 eiro, kur Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums būtu 84 000 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 30 procenti. Tas gadā ļautu ietaupīt 8250 eiro, ja ņem vēra elektrības cenu šobrīd. Jaunās saules elektrostacijas sevi atpelnītu aptuveni četros gados.
Pašvaldībai savs projekta pieteikums SIA “Vides investīciju fonds” ir jāiesniedz līdz 1.novembrim. Ja projekts tiks akceptēts, tas varētu tikt īstenots nākamvasar. Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldībai nāksies nodrošināt projekta realizācijai nepieciešamo līdzfinansējumu līdz 36 000 eiro apmērā, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.
SIA “Vides investīciju fonds” ir izziņojusi iespēju pieteikties Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklātā konkursā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām” (otrā kārta). Konkursā vienam projektam finansējums ir: atjaunojamos energoresursus izmantojošu viedo pilsētvides tehnoloģiju uzstādīšanai 30 000-300 000 eiro; energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešanai 30 000-1 500 000 eiro. Konkursā maksimāli pieļaujamā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta atbalsta intensitāte nepārsniedz 70 procentus no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām. Konkursā apstiprināta projekta īstenošanas periods ir divi gadi no projekta līguma stāšanās spēkā.
#SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Dzirkstele”. Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Ziemeļlatvija”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”.
Ak tad kungi atkal kaut ko vēlas!
Varbūt vienārši taupīgāk dzīvojat, mazāk dzenājat kafijas automātus un izslēdzat gaismu izejot no kabineta.
Un vai tad barinska mākslīgi izveidoto krēslu netaisījās likvidēt? Tur būtu daudz lielāka ekonomija kā 8500€ gadā.
Kā neapnīk tautai makaronus karināt…. Redz, četros gados atmaksāšoties. Vēl viens, kurš ES naudu, t.i. arī mūsu nodokļu maksātāju naudu neuzskata par naudu. Atmaksāsies (120000/8250) 14,54 gados nevis četros!
Tad jau atkal parādīsies kādam privātajam uz jumta
To VVS
Aprēķins nepareizs – pašvaldības līdzfinansējums 120 000 – 84 000 = 36 000. 36 000 / 8250 = 4.36 gadi.