Līdz 15.janvārim turpinās Gulbenes novada pašvaldības organizētā tirgus izpēte, lai varētu nodrošināt peldēšanas nodarbības senioriem un personām ar invaliditāti. Mērķis – sirds un asinsvadu slimību profilakse. Par to liecina pašvaldības publiskotā informācija.
Peldēšanas apmācība tiks finansēta pašvaldības projektā “Esi vesels Bānīša zemē!”, ar kuru novads pretendē uz Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) atbalstu. Konceptuāli šo projektu deputāti akceptējuši novada domes pagājušā gada 29.augusta sēdē. Pašvaldībai projektam pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 150 724 eiro, tajā skaitā ESF+ finansējums – 128 115,40 eiro un valsts budžeta finansējums – 22 608,60 eiro.
Ar tirgus izpētes rezultātā izraudzīto pretendentu pašvaldība parakstīs līgumu, kura izpildes termiņš būs no šā gada 1.septembra līdz 2027.gada 31.janvārim. Šogad plānots pa divām nodarbībām septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī; 2026.gadā – pa divām nodarbībām janvārī, februārī, martā, aprīlī, kā arī septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī; 2027.gadā plānotas divas nodarbības janvārī.
Pakalpojums būs jāsniedz saskaņā ar savstarpēji saskaņotu grafiku darbdienās, ņemot vērā, ka jānodrošina divas nodarbības dienā. Vienā nodarbībā jāiekļauj aptuveni no 15 līdz 19 personām. Nodarbības sākuma laiks ir plānots pulksten 11.00, nodarbības ilgums – 60 minūtes. Peldēšanas apmācība jānodrošina sertificēta speciālista uzraudzībā un vadībā (peldēšanas speciālists vai/ un ūdens aerobikas speciālists). Pakalpojuma sniegšanai jānotiek atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Higiēnas prasības baseina un pirts pakalpojumiem”. Peldbaseina garumam ir jābūt ne mazākam par 25 metriem. Nodarbību apmeklētajiem ir jābūt pieejamām ģērbtuvēm ar skapīšiem katrai personai, kā arī jābūt pieejamām dušas telpām ar silto ūdeni un tualetei.
Vēl tik nesen, šķiet, Gulbenes novada pašvaldībai bija vēlme ietaupīt mazāk tērējot budžeta naudu skolēnu ēdināšanai, skolēnu brīvpusdienu nenodrošināšanu pilnā apmērā un turpretī tagad tomēr pašvaldība vēlas tērēt budžeta naudu kopā virs 173 000 eiro (bez Eiropas struktūrfondu finansējuma virs 128 000 eiro) šim pasākumam. Ar to vēlmi ietaupīt pašvaldībai tomēr ir kā ir. Visu cieņu senioriem, bet izskatās, ka pašvaldībai nav galveno prioritāšu vai arī vienkārši nevajag kādam solīt, pēc tam atņemt.
Apjautājāt šos cilvēkus??? Kā var piešķirt naudu nezinot vai vispār kāds brauks un peldēs????? Nesen bij runa un šaubas vai bērnus vajag vest uz baseinu a te pēkšņi plāni mainās i konkursi i viss notiek.bezpridzels.