Sestdiena, 15. novembris
Leopolds, Undīne, Unda
weather-icon
+-1° C, vējš 0.45 m/s, R vēja virziens

Cīņā ar aukstumu jāiesaistās arī iedzīvotājiem

Gulbenē siltuma taupības nolūkā otro dienu pārtraukta karstā ūdens padeve.

Gulbenē siltuma taupības nolūkā otro dienu pārtraukta karstā ūdens padeve.
Gulbenes pilsētas domes un rajona padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs informē, ka vislielākās esot bažas tieši par elektrības zudumiem un par problēmām, kas var rasties šā iemesla dēļ, jo rajonā piektdien bija -30 grādu sals.
Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs uzsver, ka pilsētā satrauc iedzīvotāju vienaldzīgā attieksme pret kārtību savās daudzdzīvokļu mājās. “Ceturtdienas vakarā gāju pa Lazdu ielu Gulbenē un piegāju pie divām daudzdzīvokļu mājām, lai aizvērtu ārdurvis uz kāpņu telpām. Piektdien ziņots, ka Gulbenē dažu māju kāpņu telpās ir plīsuši radiatori. Pašu vaina!” saka N.Stepanovs. Viņš pauž, ka padomju gados celtās daudzdzīvokļu mājas nav paredzētas -30 grādu salam. Ēku sienām aukstums iet cauri. SIA “Gulbenes nami”, kas apkalpo vairumu pilsētas daudzdzīvokļu namu, piektdien saņēma vairākus izsaukumus sakarā ar avārijām.
Gulbenē dažās mājās ceturtdien, kā redakcijai ziņoja iedzīvotāji, bija vāja centralizētā gāzes padeve dzīvokļos, bija arī pārtraukumi tās padevē.
Gulbenes apkures sezonas nodrošinātājfirmas – SIA “Gulbenes siltuma serviss” – rīkotājdirektors Zintis Vībāns stāsta, ka otro dienu Gulbenē pārtraukta karstā ūdens centralizēta padeve un to neatjaunos tik ilgi, kamēr ārā temperatūra nepaaugstināsies līdz aptuveni -25 līdz -20 grādiem. Nepiegādājot karsto ūdeni, spējam nodrošināt par 4 līdz 5 grādiem lielāku siltumu,” saka Z.Vībāns.
Maksimālā jauda, ko pilsētai spēj nodrošināt katlumājas, esot astoņi megavati. Šobrīd nodrošinātā jauda ir pat desmit megavati, kas ir pāri normai. Esot iedarbinātas visas rezerves. “Parasti siltuma nodrošināšanai pietiek ar 260 kubikmetru ūdens caurplūdi, bet pašlaik ir nodrošināti 310 kubikmetri,” stāsta Z.Vībāns.
Daudzviet pilsētā situācija apkures lietās ir tuvu kritiskajai. Tā Bērzu pamatskolā telpās ir tikai astoņus grādus silts.
Lasītāji laikrakstam ziņoja, ka bija problēmas centralizētā ūdens padevē Lejasciemā un Lizumā. Pašvaldībās laikraksts noskaidroja, ka Lizumā ūdenstornī aizsalšana bijusi ceturtdienas vakarā, taču viss ātri novērsts. Savukārt Lejasciemā īslaicīgas problēmas bija piektdienas rītā. Iespējams, arī citu pagastu ūdenstorņi šajās dienās ir īpaši jāuzmana.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.