Sestdiena, 20. decembris
Lelde, Sarmis
weather-icon
+3° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens

Gulbenes kultūras centrā - jaunā flīģeļa ieskandināšanas koncerts

10.februārī pulksten 19.00 Gulbenes kultūras centrā – jaunā flīģeļa ieskandināšanas koncerts. Koncertēs pianists Rihards Plešanovs.

Rihards savas pianista gaitas sāka Gulbenē pie skolotājas Egitas Vanagas, turpināja Cēsīs pie skolotājas Ilzes Mazkalnes un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotājas Anitas Pāžes, gadu pavadīja pie Hannoveres Steinvejiem profesora Eināra Stīna-Nokleberga (Einar Steen Noklberg) klasē un šobrīd ir atgriezies JVLMA profesora Sergeja Osokina klasē.

Pēdējie gadi nākuši ar lieliem izaicinājumiem – Milānā iegūts Grand Prix Societa Umanitaria rīkotajā konkursā, Spīķeru koncertzālē ir preperētas klavieres pēc Džona Keidža partitūras, bet saņemot Swedbankas Gada balvu 2010, izdzīvotas Sergeja Rahmaņinova 2. klavierkoncerta kaislības, ar Friderika Šopēna klavierdarbu koncertu pabūts Holandē, ar solo vakariem apburti klausītāji Portugālē, Itālijā, Lietuvā, Francijā.

Viens no pēdējiem izaicinājumiem bija pagājušajā vasarā kopā ar orķestri „Kremerata Baltica” tika atskaņots Bendžamina Britena opuss Jaunais Apolons, kur pianistam bija ne tikai jāsavalda klavieru taustiņi, bet arī jāsaspēlējas ar orķestri kā diriģentam.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.