Trešdiena, 17. decembris
Hilda, Teiksma
weather-icon
+3° C, vējš 0.45 m/s, DR vēja virziens

Pašvaldības meklē risinājumu, kā finansēt rajona skolēnu spartakiādi

Gulbenes rajona pašvaldībām arī šajā gadā jāiemaksā dalības maksa rajona skolēnu spartakiādei. Izteikts priekšlikums maksāt 0,40 latu par katru skolēnu, kas dzīvo konkrētas pašvaldības teritorijā.

Gulbenes rajona pašvaldībām arī šajā gadā jāiemaksā dalības maksa rajona skolēnu spartakiādei. Izteikts priekšlikums maksāt 0,40 latu par katru skolēnu, kas dzīvo konkrētas pašvaldības teritorijā.
“Pagājušajā gadā nolēmām, ka, lai notiktu skolēnu spartakiāde, veidosim atsevišķus savstarpējus norēķinus. Nav normāli, ka Gulbenes sporta skola organizē skolēnu spartakiādi par sava budžeta līdzekļiem,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes rajona padomes galvenais speciālists sporta jautājumos Egīls Čakars.
Pērn spartakiādes organizēšanai iztērēti 3722,25 lati no kopējās sportam paredzētās naudas. “Minētajā summā neietilpst maksājumi par telpu īri un tiesnešu darba atmaksa. Viņi šos pienākumus veic kā sabiedrisku darbu. Es vēlos redzēt vēl otru līdzīgu pasākumu, piemēram, kultūras jomā, kad darbinieks par veikumu nesaņem naudu,” saka E.Čakars.
Šāgada rajona skolēnu spartakiāde jau ir sākusies 1.septembrī, tāpēc pašvaldības nevar kavēties ar dalības maksu. E Čakars pašvaldību vadītājiem piedāvā divus variantus. Vienoties par atsevišķiem savstarpējiem norēķiniem, par katru bērnu maksājot iepriekšminētos 0,40 latus, vai arī palielināt sportam līdzekļus no rajona kopējā budžeta.
“Lai neveidotos situācija, ka spartakiāde jau sākusies, bet tās norisei nepietiek līdzekļu, pirms četriem gadiem pašvaldībām izteicu priekšlikumu veidot kopēju “katlu”, vai arī katrs skolēns, kas brauc uz sacensībām, kuras paredzētas spartakiādes programmā, ņem līdzi dalības maksu,” atgādina E.Čakars. Pašvaldību vadītāji atzina, ka tā varētu būt konkrēta dalības maksa katram sportistam, bet maksājums kārtojams ar bankas starpniecību. Tā rezultātā daļu noteiktās dalības maksas vajadzēs atvēlēt par bankas pakalpojumiem, un tas nav izdevīgi.
Galvenais speciālists atzina, ka daļa pašvaldību esot parādā arī par pagājušajā gadā noteikto savstarpējo norēķinu summu, kas atvēlama sporta darbam rajonā.
“Iemaksas veiktas tikai 67 procentu apjomā. Pašvaldību parāds par 1999.gadu vēl ir 1935 lati. Tūkstoti latu esam samaksājuši tikai soda procentos, jo naudas trūkuma dēļ nevarējām laikā samaksāt par apkuri,” atzīst E.Čakars.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.