Piektdiena, 7. novembris
Helma, Lotārs, Pērle
weather-icon
+9° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens

Pēc atkušņa - dziļas rises un grambas

Atkusnī, kas bija uznācis gada nogalē, daudzās pilsētas ielās, kas iepriekš nebija tik labi iztīrītas, parādījās lielas grambas un rises. Pēc tam laiks atkal kļuva aukstāks un uzsala, situāciju padarot vēl ļaunāku.

Šonedēļ redakcija saņēma kādu zvanu no Viestura ielas iedzīvotājas, kura sūdzējās par ielas kvalitāti. Viņa stāstīja, ka cilvēkiem ir ļoti grūti pārvietoties pa slideno un grambaino ielu, ir gadījies arī krist. Vakar situācija mainījās, jo sākās intensīva snigšana, nosedzot grambas, taču vai problēma ir mazinājusies? Un šī problēma nebija tikai Viestura ielā, bet arī vēl citās pilsētas ielās.
Pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” stāsta, ka viņam esot bijusi noruna ar SIA “Alba”, ka atkusnī viņi ar greideru šo atmirkušo daļu notīrīs, lai grambas kļūtu mazākas. “Šis darbs tika iesākts, taču acīmredzot neizdevās pabeigt. Atsevišķu ielu posmi palika. Vakar atkal sāka snigt. Bedres piepildīsies ar sniegu un varbūt paliks ne tik asas, bet, protams, ka nekas īpaši labs jau tur nebūs. Arī centrālajās ielās vietām, piemēram, uz Gaitnieku ielas bija izveidojušās rises, jo iela pirms tam nebija kārtīgi notīrīta. Protams, mēs centīsimies un tīrīsim ielas, vispirms tiks tīrītas centrālās ielas, bet tikmēr mazākajās ielās šis mīkstais sniegs, kas nepārtraukti snieg, jau būs piebraukts un pilnībā to vairs neizdosies notīrīt. Uzkaisot sāli, kaut kāda daļa tiek izkausēta, bet pilnībā tas neizdodas,” saka A.Caunītis.
Runājot par ietvēm, pirms kāda laika bija aktualizējies jautājums, vai tām ir jābūt notīrītām līdz pat bruģim, A.Caunītis uzsver, ka tam tā nav jābūt, taču, ja sniegs tiek piestaigāts, piespaidīts, pārvēršas par ledu, problēma kļūst vēl lielāka. “Protams, ir jāsaprot, būs ziema, būs šādas problēmas. Vasarā mums visiem nepatīk lielās peļķes pēc lietus, kuras veidojas un ūdens šļakst, kad tām cauri brauc mašīnas, savukārt ziemā ir atkal citas problēmas. Autobraucējiem sakām, ka ir jāizvēlas pareizs braukšanas ātrums un arī gājējiem ir jābūt maksimāli uzmanīgiem,” saka A.Caunītis.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.