Sestdiena, 15. novembris
Leopolds, Undīne, Unda
weather-icon
+-1° C, vējš 0.45 m/s, R vēja virziens

Rajonā darbavietās nelaimes gadījumu kļūst mazāk

Gulbenes rajonā šā gada piecos mēnešos reģistrēti 11 darba negadījumi. Salīdzinot ar pērno gadu, tas ir par sešiem negadījumiem mazāk.

Gulbenes rajonā šā gada piecos mēnešos reģistrēti 11 darba negadījumi. Salīdzinot ar pērno gadu, tas ir par sešiem negadījumiem mazāk.
“Negadījumā darbavietā cietuši septiņi vīrieši un četras sievietes. Šogad viens cilvēks, pildot darba pienākumu, gājis bojā. Interesanti, ka sievietēm, kas guvušas darba traumas, vidējais vecums ir 50 gadi. Savukārt jaunākais vīrietis, kas guvis traumu, ir 18 gadus vecs puisis, bet vecākais – 47 gadus vecs vīrietis. Vīriešiem vidējais vecums, kam bijis negadījums darbavietā, ir 38 gadi,” informē Austrumvidzemes reģionālās darba inspekcijas valsts darba inspektors Ainārs Šmagris.
Joprojām visvairāk nelaimes negadījumu notiek, darbojoties ar kokapstrādi.
“Strādnieki bieži neievēro instrukciju. Ja iesprūst nomale vai skaida, cilvēks neizslēdz lentzāģi, bet mēģina to izsist, kad aparāts darbojas. Tā ir pārgalvība, un gala rezultātā rodas roku traumas. Daži darbinieki darbavietā krituši un guvuši kāju traumas. Traumas galvenokārt ir vidēji smagas,” stāsta A. Šmagris.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.