Otrdiena, 11. novembris
Ojārs, Rainers, Nellija
weather-icon
+4° C, vējš 1.77 m/s, D-DR vēja virziens

Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā spēlē teātri

Svētdien, 1.jūnijā – Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā – tradicionāli jau otro gadu notika Teātra svētki, kuros pulcējās Gulbenes un kamiņrajona skolu dramatiskie kolektīvi un teātri.

Svētdien, 1.jūnijā – Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā – tradicionāli jau otro gadu notika Teātra svētki, kuros pulcējās Gulbenes un kamiņrajona skolu dramatiskie kolektīvi un teātri. No Gulbenes rajona Teātra svētkos piedalījās 15 teātra kolektīvi.
“Teātra svētki pierādīja, ka daudz vērtīgāk ir rīkot šādus svētkus nekā skates, kur teātra sniegumu vērtē. Šī ir iespēja bērniem sevi izteikt, visiem piedalīties. Teātris ir liela māksla, tā bērniem māca runas kultūru, saskarsmi un izjust, ka viņa veikto novērtē citi – skatītāji,” informē Gulbenes rajona Izglītības pārvaldes metodiķe Rasma Vanaga.
Svētki sākās Gulbenes tirgus laukumā, kur teātra kolektīvi pulcējās svētku gājienam pa pilsētu. Spēlēja Gulbenes kultūras centra orķestris, māksliniekus zirga mugurā pavadīja Teātra mūza. Katrs kolektīvs gājienā prezentēja savu skolu un pagastu. Piemēram, Līgo pagasta Siltāju pamatskolas teātra kolektīvs jau iedziedāja Jāņus, savukārt Druvienas pamatskolas aktieri iejutās Silmaču aktieru lomās.
R. Vanaga atzīst, ka Teātra svētkos novērtējusi, ka skolās ienākušas jaunas, spēcīgas personības – režisori. Svētkos sevi veiksmīgi pieteikusi Gulbenes vidusskolas teātra režisore Inga Anča, Gulbenes 2. vidusskolas teātra režisore Iluta Podziņa, Gulbenes ģimnāzijas teātra režisore Anita Birzniece, kas kopā ar skolēniem izrādē “Piedod, Bokačo, ja vari”, apvienojusi tradicionālo aktierspēli ar ēnu teātri. Šīm režisorēm viņu veidotajām izrādēm bijušas veiksmīgas pirmizrādes.
No Tirzas pamatskolas uz Teātra svētkiem ieradās 60 skolēni, kas uzstājās ar mūziklu “Kas dzīvo mežā?”. Daudzus pārsteigusi Lizuma vidusskolas teātra izrāde “Ronja, laupītāja meita” (režisore Solveiga Vilka). “Svētku mērķis, manuprāt, ir sasniegts, jo šie bija svētki bērniem. Arī vieskolektīvi no Madonas, Alūksnes un Valmieras vērtēja, ka rajona svētki ir vajadzīgi, jo ar katru gadu kolektīvu skaits palielinās, arī izrāžu kvalitāte kļūst arvien labāka. Es domāju, ka arī nākamā gada 1. jūnijā būs Teātra svētki,” saka R. Vanaga.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.