Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Vasaras dienām” Gulbenē šogad ļoti liela atsaucība

Foto: Gatis Bogdanovs.

Arī šovasar Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze” notiek “Vasaras dienas” bērniem, un atsaucība ir ļoti liela. Bērniem patīk piedāvātas aktivitātes, ko izdomājuši jaunieši, savukārt vecāki ir apmierināti, ka bērniem ir iespēja lietderīgi un interesanti pavadīt vasaras brīvlaiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bāzes” vadītāja Valērija Stībele “Dzirkstelei” stāsta, ka jau maijā bērnu vecāki zvanīja un interesējās, vai var pieteikties “Vasaras dienām”, ko rīko “Bāze”. ““Vasaras dienas” ir ikgadēja jauniešu centra tradīcija, un, kamēr ir pieprasījums, mēs noteikti šo tradīciju turpināsim,” uzsver V.Stībele.

“Vasaras dienas” ir aktivitāšu kopums bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Parasti vienu nedēļu katru dienu no pulksten 12.00 līdz 17.00 tiek organizētas aktivitātes, kurās bērni var izpausties radoši, lietderīgi pavadīt brīvo laiku un iemācīties kaut ko jaunu. Aktivitātes sevī iekļauj – sportu, dejas, spēles, radošās darbnīcas un citu.

“Tā kā šovasar pieprasījums ir tiešām liels, mēs nolēmām jūnijā bērniem dot iespēju piedalīties divas nedēļas, kā arī tiek plānota vēl viena nedēļa “Vasaras dienām” jūlijā. Lai arī pieteikšanās laiks ir noslēdzies, vecāki tāpat turpina zvanīt, rakstīt un mēģināt pieteikt bērnus šai iespējai,” stāsta V.Stībele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par “Vasaras dienām” atbildīgie ir jauniešu centra darbinieki, kuri plāno un organizē. Iesaistās arī vietējie jaunieši (brīvprātīgie), kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu un paši vairs nevar būt “Vasaras dienu” dalībnieki. Savukārt dalībnieki, kuriem jau ir 12 gadi, interesējas, vai nākamgad varēs būt organizētāju komandā.

“Liels prieks, ka tieši bērni, kas kādreiz bija “Vasaras dienu” dalībnieki, grib iesaistīties un vadīt aktivitātes, jo viņi jau paši zina, kas viņiem visvairāk patika un kas interesē bērnus tādā vecumā. Šogad daudz iesaistījās Eiropas brīvprātīgie jaunieši no Francijas, Itālijas, Vācijas un Austrijas, līdz ar to izdevās sarīkot “Vasaras dienas” Eiropas kultūras tematikā. Eiropas brīvprātīgie ir liels atbalsts mums un bērniem “Vasaras dienās”, kā arī komunikācija notiek angļu valodā, kas pozitīvi ietekmē bērnu iegūto pieredzi. Mēs cenšamies veidot tematiskas aktivitātes, un šobrīd viss ir par un ap profesijām, kur bērniem ir iespēja iepazīties ar dažādām nozarēm un padomāt par savu sapņu profesiju. Bet viennozīmīgi ir dejas un spēles, kas ir iecienītas bērnu vidū un kas atkārtojas katru gadu,” stāsta V.Stībele.

Parasti “Vasaras dienas” tiek rīkotas trīs reizes vasaras periodā – vienu reizi katru mēnesi. Šogad pēc lielā pieprasījuma tika saplānotas divas reizes jūnijā un viena jūlijā. “Šobrīd vēl nezinām, vai izdosies noorganizēt “Vasaras dienas” augustā, jo plānā ir lieli starptautiski projekti vecākiem jauniešiem, bet jautājumus, vai var pierakstīties uz augustu, jau saņēmām,” saka V.Stībele.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.