Gulbenes novadā zosis gaiņā ar motocikliem, kvadricikliem un putnubiedēkļiem (4)
15:3227.03.2025
Diāna Lozko
534
Dalies:
Lai arī ziema šogad nebija barga, zemnieki tomēr izjūt tās sekas. Gulbenes novadā gan sals nebija tik bargs kā Kurzemē, taču tā pilna apmēra sekas varēs redzēt tikai pavasarī. Vairāki zemnieki Gulbenes novadā uzsver, lai arī sals nodara savus postījumus, lielus postījumus nodara arī migrējošie putni. It īpaši grūti cīnīties ir tieši ar zosīm.
Bioloģisko graudu audzētāja Aiva Rēdere no Stāmerienas uzsver, ka šīs ziemas sali Gulbenes novadā nebija postoši.
“Lasīju, ka Kurzemē aukstumā ir cietuši kvieši. Mums sals nebija tik liels. Savukārt zosis jau sāk apmesties uz ziemāju laukiem un pļavām. Diemžēl katru gadu ir šī problēma, lai arī nekādu īpašu metodi cīņai ar šiem putniem neesam pielietojuši,” stāsta A.Rēdere.
Savukārt Vilnis Teterovskis no Litenes, kurš audzē kviešus, auzas, miežus, rapsi, pret zosu pūli savos laukos cīnās ar motociklu.
“Pašu saimnieku ziņā ir tas, kā tiek aizbiedētas zosis. Var likt dažādas atbaidīšanas ierīces ar skaņu, putnu biedēkļus. Es braucu ar motociklu – aizbraucu un iztrenkāju. Ja uz lauka ir 10 zosis, tas nav nekas. 100 zosis ir neliels bariņš. Pārsvarā tie ir daži simti zosu uz lauka,” stāsta V.Teterovskis.
Viņš norāda, ka zosis lielāko kaitējumu nodara nevis tagad, bet tieši vasarā.
Abonē digitālo saturu pirmajām 4 nedēļām par 0.99€*
Digitālā satura abonementiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur tiks atspoguļoti notikumi un procesi vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs, kā arī par 90% mazāk reklāmas.
Pirmais Enzelīns tiešām nošāva greizi, pareizi ir kvadricikls. Izglītības līmenis mums ir zems. Ņemot vērā, ka latviešu valodas skolotājas ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas, tad publisks rājiens.